В окупованому Донецьку досі блокують спостерігачів ОБСЄ

У тимчасово окупованому Донецьку продовжується блокування готелю, де мешкають спостерігачі СММ ОБСЄ, через це місія не може відрядити патрулі із Донецького патрульного центру.

Про це йдеться в щоденному звіті № 246/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні в середу, 20 жовтня.

“За спостереженнями місії, масове зібрання перед готелем, у якому проживають члени СММ у непідконтрольному урядові Донецьку, тривало. 19 жовтня патрулі з готелю не виїжджали та не приїжджали до нього. Зібрання продовжилося і 20 жовтня”, – йдеться у звіті.

Згідно з ним, упродовж 19 жовтня навколо готелю відбувалося масове зібрання за участі від 30 до 80 осіб (різних статі та віку).

Спостерігачі знову “чули, що протестувальники вмикали на гучномовці гучну музику, а також бачили представників ЗМІ, які знімали на камеру заяви та промови, котрі робили учасники”.

“Команда СММ знову зауважила, що деякі протестувальники спілкувалися за допомогою портативних радіостанцій та встановлювали дерев’яні палети на під’їзді до готелю, що могло перешкоджати доступу транспортних засобів до входу в готель”, – зазначається у звіті.

Вранці 19 жовтня три члени місії вийшли з готелю для проведення перевірки автомобілів на парковці поруч. Вісім учасників масового зібрання (чоловіки 20-29 та 30-39 років) у цивільному одязі пропустили членів СММ до автомобілів приблизно через п’ять хвилин.

Водночас деякі з чоловіків використовували свої мобільні пристрої для зйомки того, як члени СММ перевіряли авто. Після перевірки члени місії повернулися до готелю.

“У декількох випадках упродовж звітного періоду спостерігачі фіксували різні транспортні засоби, що блокували проїзд зі шлагбаумом до парковки позаду готелю, а також східний і західний входи готелю. Вони також зауважили присутність навколо готелю двох членів збройних формувань”, – повідомили в СММ.

Як інформувала “Новинарня“, 13 жовтня стало відомо, що українські військовослужбовці ЗСУ затримали бойовика “ЛНР” Андрія Косяка, який під приводом розмінування території вів розвідку залишених позицій Збройних сил України поблизу Золотого на Луганщині. На ньому була символіка так званого представництва “ЛНР” в СЦКК, при собі він мав пістолет Макарова. Служба безпеки України заявила, що Косяк має громадянство РФ, кримінальне минуле та обвинувачується в умисному вбивстві 2010 року. В армії “ЛНР” він служив мінометником. На його мобільному телефоні виявили відео, що свідчить про участь в обстрілі позицій ЗСУ.
Слідчі СБУ повідомили Косяку про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Після цього угруповання “ЛНР” заявило, що припинило всі контакти з Києвом у Спільному центрі контролю й координації та участь у ТКГ. Сепаратисти в Луганську заявляють, що Косяк був затриманий під час узгоджених з ОБСЄ робіт на КПП “Первомайськ – Золоте”.

15 жовтня бойовики почали залучати людей до пікету й блокування готелю Park Inn у Донецьку, де базується місія ОБСЄ, обвинувачуючи спостерігачів у потуранні українським силовикам та вимагаючи від України звільнити Косяка.
Після блокування готелю СММ ОБСЄ заявила про призупинення своєї роботи на Донбасі.

18 жовтня стало відомо, що в окупованій Горлівці на Донеччині незаконні збройні формування так званої “ДНР” заблокували спостерігачів з Організації з безпеки і співробітництва в Європі на передовій патрульній базі. Вони оточили готель і забороняли їм вийти.

Читайте також:
У Донецьку блокують готель ОБСЄ, вимагаючи від України звільнення бойовика “ЛНР” Косяка. Але Київ має рацію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна