ЄС оприлюднив деталі нового пакету санкцій проти Білорусі

 

Нові санкції Євросоюзу проти Білорусі стосуватимуться 86 фізичних та юридичних осіб.

Про це 21 червня заявив верховний представник ЄС у закордонних справах Жозеп Боррель після прибуття на зустріч глав МЗС країн Європейського союзу в Люксембург.

“Ми узгодимо сьогодні четвертий пакет санкцій проти Білорусі. Нові санкції торкнуться 86 фізичних осіб і компаній”, – сказав він.

За словами міністра закордонних справ Фінляндії Пеккі Хаавісто, Рада ЄС затвердить четвертий пакет персональних санкцій проти республіки за “порушення прав людини і тиск на опозицію” в Білорусі, а також додаткові санкції у зв’язку з інцидентом з літаком авіакомпанії Ryanair.

Четвертий пакет санкцій щодо Білорусі комітет постійних представників 27 держав Євросоюзу (КОРЕПЕР) затвердив 16 червня.
Того ж дня Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо Білорусі із закликами до нових санкцій. У документі містяться заклики запровадити санкції проти Мінська в секторах нафти, калійної, сталеливарної та деревообробної промисловості, передбачити варіант відключення Білорусі від міжнародної платіжної системи SWIFT. Європарламент також закликав зареєстровані в Євросоюзі компанії, зокрема Siemens AG, припинити співпрацю з владою Білорусі.

Читайте також:
США на рік продовжили санкції проти Білорусі

Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що виконував рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса.
Крім Протасевича, була затримана його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Протасевичу інкримінують організацію масових заворушень у Білорусі. Також з’ясувалося, що раніше він, крім іншого, перебував на Донбасі в зоні АТО на боці полку “Азов”.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”. Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.

Читайте також:
Верховна Рада засудила дії Білорусі щодо літака Ryanair і затримання Протасевича

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна