Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Російська Федерація може бути причетна до захоплення літака Ryanair із опозиційним журналістом Романом Протасевичем у Білорусі.
Про це він заявив в неділю, 13 червня, в інтерв’ю британській радіостанції Times Radio.
За словами Столтенберга, посадка літака була не тільки порушенням правил повітряного простору, але й атакою на демократичну опозицію Білорусі.
“Ми знаємо, що Білорусь і Росія дуже тісно співпрацюють майже в усіх галузях, зокрема й в обороні повітряного простору. По-друге, Росія одна з небагатьох країн, що не визнала абсолютно неприйнятним факт посадки літака”, – сказав Столтенберг, відповідаючи на запитання, чи може Росія бути причетною до інциденту.
Генсек НАТО зазначив, що відносини між Альянсом і Росією зараз перебувають в найнижчій точці з часу закінчення холодної війни.
“Ми бачимо модель поведінки Росії. Окрім того, ми бачимо бажання використовувати збройні сили проти сусідів – України та Грузії. А також ми бачимо кібератаки, спроби втрутитися в наші політичні демократичні процеси, підірвати віру в наші інституції та спроби розділити нас”, – наголосив Столтенберг.
Читайте також:
В “інтерв’ю” білоруським пропагандистам Протасевич “зізнався” у злочинах і повазі до Лукашенка – явно після тортур
Як писала “Новинарня“, 23 травня білоруські силовики затримали ексредактора опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака ірландської авіакомпанії Ryanair, що здійснював рейс із грецьких Афін до литовського Вільнюса.
Для цього Білорусь підняла в повітря військовий винищувач і змусила літак здійснити посадку в Мінську, хоча лайнер був ближче до Вільнюса. Усіх пасажирів змусили вийти й кілька годин обшукували та не пускали назад у літак. Зрештою повітряному судну дозволили вилетіти в аеропорт призначення.
Крім Протасевича, була затримана його дівчина Софія Сапега, яка разом із ним літала на відпочинок у Грецію. За даними Європейського гуманітарного університету (розташованого у столиці Литви Вільнюсі), де вона навчається, Софія – громадянка Росії.
Імовірно, повідомлення про мінування літака, на підставі якого лайнер посадили в Мінську, інспірувало КДБ Білорусі у співпраці з російськими спецслужбами.
Примусова посадка іноземного літака в Білорусі викликала різке засудження у США, Євросоюзі та в МЗС України. Польща і Литва назвали її “актом державного тероризму”.
Після цього Україна та захід почали вдаватися до санкцій проти Білорусі та закривати авіасполучення.
Читайте також:
Лукашенко значно посилив покарання за проведення протестів у Білорусі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!