До суду скерували обвинувальний акт щодо колишнього голови КСУ Тупицького

 

До Печерського районного суду Києва направили обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного суду України.

Про це повідомив у вівторок, 25 травня, офіс генерального прокурора. Обставини, описані в повідомленні, вказують на справу судді КСУ Олександра Тупицького.

Йому інкримінують “введення в оману суду або іншого уповноваженого органу” та “перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, спеціаліста, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку”.

За даними слідства, у жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, щоб він відмовився давати показання або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ “Зуївський енергомеханічний завод”.

У прокуратурі стверджують, що впродовж 2018-2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Президент Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами “аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО”.

Представники держохорони 29 березня не пустили Тупицького і Касмініна у приміщення Конституційного Суду. Обоє звільнених суддів оскаржили указ президента у Верховному Суді.

29 квітня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду переніс на 20 травня розгляд скарги Тупицького на його звільнення.

29 грудня 2020 року – після скандалу зі скасуванням КСУ деяких норм антикорупційного законодавства – президент Зеленський підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Надалі президент продовжив відсторонення Тупицького.
Сам КС і багато експертів вважають таке рішення президента незаконним, адже відсторонення суддів Конституційного Суду не входить до переліку повноважень глави держави.
Крім іншого, 19 січня ДБР повідомило Тупицькому про підозру в кримінальній справі.

Нагадаємо, нещодавно суддя Конституційного Суду України Віктор Кичун назвав надмірно велику зарплату суддів, яка в середньому становить близько 300 тисяч гривень.

Читайте також:
НАЗК: Суд виправдав двох суддів КСУ в справі про конфлікт інтересів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна