За клопотанням слідчого СБУ, погодженого Генеральним прокурором України Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання народного депутата України Тараса Козака.
Таке рішення суд ухвалив у четвер, 20 травня. Раніше слідчі СБ України оголосили його у розшук.
Це відбулося після того, як 11 травня народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було оголошено про підозру, повідомляє пресцентр СБУ.
Зокрема, Медведчук і Козак підозрюються у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму за ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.
СБУ має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці даних осіб з країною-агресором, наголосили на Володимирській, 33.
Наразі триває досудове слідство.
Читайте також:
Данілов про можливий обмін Медведчука на українців із тюрем РФ: “Залюбки це зробимо”
Як інформувала “Новинарня“, 11 травня правоохоронці повідомили про підрозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч.1 ст.111, ч.3 ст.15 і ч.1 ст.438 Кримінального кодексу України) народним депутатам від “ОПЗЖ” – Вікторові Медведчуку і Тарасові Козаку.
Підозра стосується трьох епізодів. Перший: фігуранти у 2015 році вступили у попередню змову з високопосадовцем уряду Росії – для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря. Підприємство “Нові проєкти” з орбіти Віктора Медведчука після окупації Криму передало окупаційній владі дозвіл на користування родовищем Глибока.
Другий: Медведчук у серпні 2020 року передав інформацію Козаку, який був у РФ, про розташування прихованого підрозділу ЗСУ та його особовий склад.
Третій: підготовка обома фігурантами проєкту під назвою “Промінь”. Йдеться про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись в Росію. Але справжня мета – створення інфраструктури впливу на користь РФ. Через механізми цього “Променя” планувалося збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику держави, поширювати пропаганду.
В СБУ оприлюднили деякі фрагменти телефонних розмов Медведчука, що можуть свідчити про протиправну діяльність. Як запобіжний захід для нього вимагали арешт із можливою заставою в сумі 300 млн грн.
Тарас Козак виїхав на територію РФ. Медведчук залишився в Києві.
13 травня суддя Печерського районного суду Києва В’ячеслав Підпалий призначив Медведчуку запобіжний захід дише у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня 2021 року. 14 травня на нього надягнули електронний браслет контролю.
Читайте також:
Після нападу на Медведчука Зеленському годі чекати “миру” від Путіна, – Висоцький
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!