Активіст Ратушний готує позов до ЄСПЛ через свій арешт

 

Активіст, голова громадської організації “Захистимо Протасів Яр” Роман Ратушний назвав “гумористичною” ситуацію із цілодобовим домашнім арештом та заявив, що позиватиметься до Європейського суду з прав людини.

Про це він заявив у понеділок, 29 березня, в ефірі “Громадського радіо”.

“Ситуація гумористична. Я чудово розумів, що рано чи пізно заступник голови ОП Андрій Смірнов продавить якусь підозру, аби я не займався захистом Протасового Яру. Це сталось достатньо гумористично, я думаю, що в Європейському суді з прав людини на це теж подивляться із гумором і присудять мені компенсацію за дії держави за мої податки”, – каже Ратушний.

Також він зазначив, що буде притягувати до судової відповідальності осіб, які “оббріхували його і фальсифікують проти нього справу”.

Нагадаємо, правоохоронці повідомили про підозру Ратушному 24 березня.

29 березня Печерський районний суд міста Києва обрав Ратушному запобіжний захід за участь в акції під офісом президента – цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета.

Справа стосується його участі в акції на підтримку Сергія Стерненка під офісом президента 20 березня. Йдеться про підозру за двома статтями – частини 2 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна) та частини 4 статті 296 (хуліганство). За це активісту загрожує до десяти років позбавлення волі.

23 березня заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував у себе на ФБ-сторінці відеоролик, який нібито є “доказом того, що мітинг під ОП 20 березня з самого початку планувався не як мирна акція, а як бійка з правоохоронцями “для картинки” для певних телеканалів”. На цьому відео була розміщена фотографія Ратушного та інформація: “Ратушний Роман Тарасович, голова громадської ініціативи “Захистимо Протасів яр”.
Як писала “Новинарня“, активіст вимагає від МВС спростувати цю інформацію.
”…Відеозапис містить мої персональні дані (ПІБ), рід діяльності (голова громадської організації) та моє зображення (фотознімок у правій частині кадру). При цьому невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє”, – написав Ратушний у листі, надісланому у відомство та на ім’я самого Геращенка.
Активіст переконаний, що зазначений відеозапис містить недостовірну та негативну інформацію щодо нього, яка ображає його честь і гідність, шкодить діловій репутації. Тому в разі ігнорування вимог із спростування і продовження порушення прав Ратушний подаватиме до суду і вимагатиме відшкодування моральної шкоди.

Громадський активіст Роман Ратушний – учасник Революції Гідності. Він був серед студентів, яких побили силовики на Майдані у 2013 році. Згодом очолив ініціативу “Захистимо Протасів Яр”, яка виступає проти забудови зеленої зони Києва в Протасовому Яру. Там зводить три багатоповерхівкиЖК Tourbillon дніпровський забудовник “Дайтона груп” – компанія, яку пов’язують із колишнім чиновником, бізнесменом із Дніпра Геннадієм Корбаном. В її інтересах діє також Андрій Смирнов, який є заступником керівника офісу президента Зеленського.
У листопаді 2019-го Роман Ратушний заявив про погрози з боку забудовника і був вимушений переховуватися.
Господарському суді по Протасовому Яру.
У березні господарський суд визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки, де вирубала дерева “Дайтона” і де два роки тому активісти зупинили будівництво через суд.

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 20 березня під час акції на підтримку ув’язненого Сергія Стерненка протестувальники обмалювали написами стіни будівлі офісу президента на вулиці Банковій, розбили скло в одних із дверей, підпалювали вивіску “Президент України”, палили фаєри та запускали феєрверки. Поліція не перешкоджала таким діям.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що кілька десятків людей “нестимуть відповідальність за хуліганські дії”.
Поліція пізніше затримала одного з учасників суботньої акції – ветерана Влада Сорда. 23 березня Печерський районний суд Києва відправив його під цілодобовий домашній арешт.
В офісі президента повідомили, що завдані будівлі ОП під час акції збитки становлять близько двох млн грн.

Читайте також:
Підозри учасникам акції на Банковій засновані лише на свідченнях поліцейських, – адвокати

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна