Депутатів Київради закликають не голосувати за виділення землі для центру “Бабин Яр” у версії росіян Фрідмана і Хржановського

 

Депутатів Київради закликають не голосувати за проєкт меморіалу “Бабин Яр” з подальшою передачею їм трьох ділянок землі, який фінансується російськими олігархами.

Як передає “Новинарня“, питання про цей проєкт є одним із пунктів порядку денного на сесії Київської міської ради у четвер, 11 лютого.

Напередодні громадський активіст Роман Сініцин у фейсбуці зауважив, що це “дуже погане рішення, яке нашкодить Україні та Києву”.

“Той, хто проголосує за це рішення, втратить нашу довіру, повагу та підтримку. Така людина перейде на іншу сторону і буде нам чужою”, – написав він.

Народна депутатка від “Голосу” Соломія Бобровська стверджує, що підтримавши цей проєкт меморіалу “Бабин Яр” Київрада “може дати росіянам потужну зброю для пропаганди“.

“Пам’ятаєте російського режисера-садиста Хржановського? Цей місяць може бути для нього дуже вдалим: минулого тижня закрили кримінальну справу, що стосувалась участі немовлят у тій жахливій сцені з його фільму “ДАУ”. А вже сьогодні депутати Київради голосуватимуть за проєкт меморіалу “Бабин Яр” з подальшою передачею їм землі”, – написала вона.

Бобровська наголошує, що Києву потрібен інший проєкт меморіалу, який не буде контролюватися росіянами.

“Проєкт фінансується російськими олігархами Михайлом Фрідманом та Германом Ханом. Саме вони вирішили поставити керівником Іллю Хржановського, який пообіцяв розповісти історію “унікального українського Голокосту”. Так, росіянин буде розповідати світу про “унікальний український Голокост”. Українська історія, як і будь яка інша має достатньо своїх граней, проте коли цю історію буде розповідати російський олігархічний проєкт, то це перетвориться на пропаганду”, – зазначила нардепка.

Як відомо, тема Голокосту давно стала інструментом пропаганди для Російської Федерації на міжнародній арені.

“Вони витрачають багато грошей на відкриття музеїв, центрів та проведення форумів на цю тему. На одному ж з таких форумів президент РФ Володимир Путін звинуватив Польщу в участі у Голокості. І ми прекрасно пам’ятаємо, як у 2014 році російська пропаганда лякала всіх “правосєками”, що їдуть в Дніпро та Одесу вирізати євреїв. Друга світова війна, разом із Голокостом, для росіян є найбільш сакральною та гострою темою. Вони виробляють тонни контенту, щоб люди формували у своїй свідомості “правильну” інтерпретацію подій: і один зі стовпів тут думка про те, що “українці були активними колаборантами та бандерівцями”. Рунетом досі шириться світлина невідомого офіцера Вермахту, якого видають за Бандеру. Повністю ігноруючи, що схожість нульова, а рідні брати Бандери загинули в концтаборах”, – зауважила Соломія Бобровська.

Тому сьогодні “завдяки депутатам Київради, Росія може отримати потужну зброю”.

“Це великий меморіальний комплекс на одному з найвідоміших місць Голокосту, в європейський столиці, яку відвідують тисячі туристів з усього світу. І на чолі цього – росіянин, що ставить отримання емоцій у глядача понад усе. Думаєте, Росія задумала це не як зброю? Сумніваюсь. Бабин Яр – це українська історія. Важливо не давати комусь її перекручувати“, – наголосила народна депутатка.

Як писала “Новинарня“, 4 лютого стало відомо, що поліція закрила справу за фактом ймовірного катування дітей під час зйомок фільму “Дау. Дегенерація” режисера Іллі Хржановського.

На підставі зібраних під час досудового розслідування доказів працівники поліції зробили висновок, що в діях осіб, які займалися організацією та проведенням зйомок фільму “ДАУ. Дегенерація” за участю малолітніх дітей у Харкові, відсутні ознаки кримінальних правопорушень.

Інформація щодо участі немовлят у зйомках фільму з елементами насильницьких дій з’явилася в інтернеті в квітні 2020 року.
У фільмі Хржановського, який є керівником меморіального центру Бабин Яр, бутафорськи, але зі справжніми немовлятами відтворювали, як вчені в Радянському Союзі проводили досліди над дітьми.
За виявленою публікацією прокуратурою Харківської області було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) Кримінального кодексу України.
Згодом справу передали на розслідування поліції.

Перед цим  дитячий омбудсмен Микола Кулеба звертався до поліції через фільм “Дау. Дегенерація”.

Як відомо, Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” в Україні заснували у 2016 році.

За планом у 2023 році на місці урочища Бабин Яр у Києві мали відкрити меморіал із музеєм і дослідницькою зоною.

Однак проєкт розкритикували через те, що в нього вклали гроші російські бізнесмени українського походження Павло Фукс, Михайло Фрідман і Герман Хан.

У вересні 2019 року журі міжнародного архітектурного конкурсу обрало проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, розроблений командою австрійських архітекторів. Вони запропонували прокласти підземну стежку, яка веде до центру з темним і світлим залами. Однак проєкт розкритикували за те, що він порушує традиційний іудейський закон, що забороняє розкопувати і забудовувати місця поховання.

Опоненти концепції Фрідмана — Хана виступають за інший варіант музею, який розробив Інститут історії Національної академії наук. Він пропонує відкрити музей у вже наявному приміщенні колишньої контори єврейського кладовища. У 2018 році цю ідею профінансувало Міністерство культури.

Читайте також:
“Не слід тривожити останки”: в УІНП прокоментували розкопки в Бабиному Яру

Нідерландський історик Карел Беркгоф заявив, що більше не може підтримувати проєкт Меморіалу “Бабин Яр” з етичних міркувань

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна