Голова НСЖУ Томіленко став на захист заблокованих телеканалів Медведчука

 

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко від імені всієї НСЖУ став на захист телеканалів “пулу Медведчука”, вимкнених через санкції з боку РНБОУ, назвав це “наступом на свободу слова” та заявив, що сповіщатиме про це міжнародні інституції.

Як передає “Новинарня“, про це йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Томіленка в ніч із 2 на 3 лютого.

“Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів – це надзвичайна ситуація.
Українські журналісти, медіаменеджери та власники ЗМІ мають право на свободу слова та на професію. І несуть за свою діяльність відповідальність. Але відповідальність в рамках Закону!” – заявив Томіленко.

“Позбавлення БЕЗ СУДУ багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію – це наступ на свободу слова”, – вважає голова НСЖУ, додаючи, що “політична належність українських власників зареєстрованих в Україні ЗМІ – не злочин”.

Томіленко навів перелік організацій, які він поставить до відома про обурливе, на його думку, рішення Радбезу.

“Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова.
Національна спілка журналістів України інформуватиме про надзвичайну ситуацію Міжнародну федерацію журналістів, Європейську федерацію журналістів, наших партнерів – Офіс ОБСЄ з питань свободи медіа”, – зазначив Томіленко.

Він згадав, що НСЖУ захищала від переслідувань також і проукраїнських журналістів (Роман Сущенко, Станіслав Асєєв, Валерій Макеєв, Марія Варфоломєєва, Микола Семена) та “бореться проти поділу журналістів на «правильних» і «неправильних»”.

“У дискусіях журналіст чи чиновник – ми завжди на стороні журналістів та свободи слова. Звичайно, закликаючи колег бути відповідальними.
Тому цей пост – не про політичну підтримку українських політиків. А про право українських ЗМІ та журналістів мати права та обов‘язки – за Законом, а не отримати раптове блокування – за указом”, – резюмував Томіленко.

Як інформувала “Новинарня“, ввечері 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо запровадження санкцій щодо соратника Медведчука – нардепа від “ОПЗЖ” Тараса Козака та щодо групи телеканалів із “пулу Медведчука”, які транслюють російську пропаганду – “112 Україна”, NewsOne, ZIK. Підставою для цього став закон України “Про санкції” та постанова Верховної Ради від жовтня 2018 року.
Після 23-ї години оператори кабельних мереж почали відключати трансляцію цих каналів.

Читайте також:
Голови Спілок журналістів України і РФ підписали заяву задля звільнення Асєєва. Геращенко соромно

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна