Єврокомісія хоче посилити вимоги щодо в’їзду мандрівників на тлі пандемії

 

Єврокомісія – уряд ЄС – запропонувала нові, посилені вимоги для мандрівників, які в’їжджають до Євросоюзу з-за меж блоку, та оновила критерії, що їх держави-члени повинні враховувати, знімаючи обмеження.

Про в понеділок, 25 січня, це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на пресцентр Європейської комісії.

Комісія підкреслила, що нові штами коронавірусу і нестабільна ситуація зі станом здоров’я в всьому світі вимагають подальших дій для забезпечення безпеки подорожей в ЄС.

За пропозицією ЄК, держави-члени повинні вимагати у всіх мандрівників, які прибувають з-за меж блоку, надати негативний ПЛР-тест перед посадкою в літак. Тест необхідно здати не раніше ніж за 72 години до вильоту.  

Громадяни та резиденти Євросоюзу, а також члени  їх сімей повинні мати можливість пройти тест після прибуття.

Обов’язкове тестування може поєднуватися з вимогою самоізоляції, карантину та відстеження контактів, а також з додатковим тестуванням, яке необхідне протягом періоду до 14 днів – за умови, що держава-член ЄС пред’являє ті ж вимоги до своїх громадян при поїздці з країни, яка не є членом Унії.

Від вимоги надати негативний ПЛР-тест мають бути звільнені транскордонні працівники та перевізники – їх можуть попросити надати негативний результат експрес-тесту на антигени після прибуття. Особливий порядок передбачений також для екіпажів літаків.

Єврокомісія пропонує розробити спільну спеціальну форму для відстеження місцезнаходження осіб, що в’їхали до країни (Passenger Locator Form).

ЄК також оновила критерії, які слід враховувати при розгляді питання про зняття обмежень на несуттєві поїздки з країн з-за меж ЄС.

14-денний кумулятивний показник реєстрації нових випадків коронавірусу, тобто загальна кількість нових зареєстрованих випадків на 100 000 населення за попередні 14 днів, має бути не більша за 25.

Рівень тестування, тобто кількість тестів на 100 тисяч осіб, проведених за попередні 7 днів, має перевищувати 300.

Рівень позитивності тестів, тобто відсоток позитивних тестів серед усіх проведених тестів за попередні 7 днів, не має перевищувати 4%.

Також країнам-членам слід враховувати характер вірусу, присутній у країні, та чи не викликає поширений штам стурбованість.

Тепер пропозицію Єврокомісії розгляне Рада ЄС. Після того, як пропозиція буде прийнята, держави-члени будуть реалізовувати викладені положення і переглядати список країн з-за меж ЄС, для яких обмеження повинні бути зняті на тлі оновлених критеріїв.

Читати також:
Кіпр відкриє кордон для українських туристів, але є умови

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна