Колишній перший заступник голови СБУ Нескоромний після затримання у справі про замовне вбивство втік у кайданках, – ЗМІ

доповнено

У Києві 22 січня був затриманий колишній перший заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний, але відразу після цього він зміг утекти від правоохоронців.

Про це повідомляють низка ЗМІ та користувачі в соцмережах.

Крім Нескоромного, був затриманий чинний співробітник СБУ підполковник Андрій Расюк. Справа нібито стосується замовного вбивства чинного заступника голови Служби та, здогадно, полягає в боротьбі керівництва СБУ за сфери корупційного впливу.

Журналіст Юрій Бутусов написав у фейсбуці: “За даними джерел “Цензор.Нет” в СБУ, сьогодні затриманий за підозрою в організації замовного вбивства полковник СБУ Андрій Расюк… Нібито Расюк збирався передати гроші за вбивство ні багато ні мало “правої руки” голови СБУ Івана Баканова – начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, колишнього прокурора і чиновника, якому президент Володимир Зеленський через рік служби в СБУ нещодавно присвоїв звання бригадного генерала”.

ДОПОВНЕНО. Пресцентр СБУ підтвердив факт затримання свого чинного співробітника.

“…Вчора проведено слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме – попереджено вбивство співробітника спецслужби. Наразі затримано одного діючого працівника СБУ”, – ідеться в повідомленні пресцентру СБУ 23 січня.

“Офіційна інформація з цього приводу буде надана згодом, після завершення всіх слідчих та оперативних заходів. Та як тільки це дозволять норми законодавства, зокрема процесуального”, – додали в пресцентрі.

Журналіст Бутусов переповів, що в СБУ вважають “замовником” Наумова колишнього першого заступника голови Служби.
“Не менш вражає, що, за версією СБУ, замовником вбивства Наумова нібито виступав… Дмитро Нескоромний, полковник СБУ… Зараз він перебуває в складі СБУ без посади”, – написав журналіст.

Втікача Нескоромного оголосили в розшук, йому заборонили виїзд з України, розповів Бутусов із посиланням на джерела в ДПСУ.

“Нескоромний дійсно мав найбільш одіозну репутацію і був звільнений після серії скандалів, пов’язаних із різними підозрами в корупції та здирництві вже за Зеленського. Але до кримінальних справ не дійшло – вирішили не чіпати. І ось зараз полковник СБУ вже звинувачується у вбивстві свого колеги, перебуває в розшуку”, – зазначив Бутусов.

Його видання “Цензор” опублікувало фото зі сценами затримання Андрія Расюка.

“Передумови для таких “бригадних” розборок виникли вже давно. Кожен підприємець, який займається експортом-імпортом товарів народного споживання, знає, що економічні підрозділи СБУ в великому масштабі чинять рекет і вимагання, по суті, “кришують” тіньовий бізнес, – пише Бутусов. – На початку 2020 року головним “рєшалом” був Нескоромний. Але за останній рік всі сфери тіньового бізнесу СБУ підім’яв під себе права рука і найближчий друг голови СБУ Івана Баканова Андрій Наумов. Так що підґрунтя скандалу очевидне.
Наумов зробив в СБУ просто запаморочливу кар’єру. Колишній прокурор, всього за рік служби він уперше в історії СБУ зробив своє скромне управління внутрішньої безпеки Головним управлінням – по суті, найвпливовішою структурою в СБУ. Тепер будь-які питання по митниці, у кримінальних справах, все, що треба “повирішувати”, Баканов робить через Наумова. Наумов, по суті, став символом корупції та вседозволеності наближених до Зеленого і Баканова співробітників СБУ. Це тепер дуже багата людина, яка за своїм корупційним впливом набагато перевершила і Демчину і Семочка за минулої влади”.

“Не виключено, звичайно, що в ході корупційних розбірок і переділу сфер “доїння” бізнесу між главком ВБ і главком “К” СБУ Наумов розіграв цю історію, щоб дискредитувати конкуруюче угруповання. І затримання Расюка – це просто спектакль для підкреслення власної значущості і незамінності в очах Зеленого і Баканова, які на такого роду піар добре реагують”, – припустив також Юрій Бутусов.

Як відомо, Дмитро Нескоромний уже за президента Зеленського – із 1 липня до 8 листопада 2019 року – був заступником голови СБУ, а з 8 листопада по 13 березня 2020 року – був першим заступником голови СБУ – начальником головного управління з боротьби з корупцією.

Дмитро Нескоромний

За чутками у ЗМІ, восени 2019 року через конфлікт з приводу призначення Нескоромного першим заступником голови СБУ нібито побилися керівник відомства Іван Баканов і тодішній керівник офісу президента Андрій Богдан.
8 листопада 2019 року президент Володимир Зеленський звільнив Владислава Бухарєва з посади першого заступника голови СБУ. Баканов пояснював, що це відбулося тому, що Бухарєв “бачив роботу системи по-старому”. ЗМІ називали Нескоромного “креатурою Богдана”, яку він нав’язав Баканову.
“Нескоромний з’явився у кандидатах на посаду раніше, ніж його порадив пан Богдан. Селекційна робота – це велика робота, доводиться передивлятися сотні карток проходження служби, сотні особових справ. Пан Нескоромний точно не хоче зробити Службу слабкішою, і в цьому його плюс”, – казав тоді Баканов.

Уже в березні 2020-го мала місце інформаційна кампанія щодо відставки Нескоромного, який “не спрацювався” з Бакановим і був обвинувачений в участі в корупційних схемах.

За даними зі ЗМІ, Нескоромний – нібито колишній співробітник МВС із Луганщини. За часів президентства Януковича був призначений очільником відділу боротьби з контрабандою в Донецьку.

Дмитро Нескоромний відомий також тим, що керував затриманням “діамантових прокурорів”.
У лютому 2017 року вже колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак розповідав, що Нескоромного звільнили з посади заступника начальника головного управління по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю СБУ (главку “К”), і таким чином було завершено “зачистку” групи, яка свого часу затримувала прокурорів Корнійця і Шапакіна. Зі слів Трепака, це кадрове рішення було прийняте за поданням першого заступника голови СБУ – начальника главку “К” Павла Демчини.

Читайте також:
Викриття агентурних мереж і низка затриманих терористів: контррозвідка СБУ підбила підсумки 2020 року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]