Європарламент закликав зупинити будівництво “Північного потоку-2” через арешт Навального

 

Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію у зв’язку із арештом російського опозиціонера Олексія Навального, яка закликає ЄС та країни-члени до ґрунтовного перегляду стратегії відносин з Росією та до негайного зупинення проєкту “Північний потік-2”.

“За” прийняття документу в четвер, 21 січня, проголосували 581 депутат, “проти” – 50, утрималися – 44 депутати, повідомляє “Укрінформ”.

Депутати рішуче засудили дії російської влади та закликали негайно звільнити російського опозиціонера.

“Європейський парламент… закликав до негайного та безумовного звільнення Олексія Навального та всіх осіб, затриманих у зв’язку із його поверненням в Росію, включаючи журналістів, членів його команди або громадян, які висловили йому підтримку…. Європарламент засуджує затримання Олексія Навального та його прихильників, як політично мотивовані репресії, що були спрямовані проти них російською владою, зокрема, з використанням судової системи”, – йдеться в документі.

Європейські політики засудили також замах на життя Олексія Навального та висловили глибоке занепокоєння скороченням простору в Російській Федерації для політичної опозиції та громадянського суспільства.

Як йдеться у документі, поведінка російської влади не відповідає її зобов’язанням в рамках членства в Раді Європі та в ОБСЄ, оскільки ці організації виступають за повагу та дотримання фундаментальних свобод, прав людини та за верховенство права.

“Європарламент розцінює спробу замаху на життя Олексія Навального та його негайний арешт після повернення в Росію як дії, що спрямовані на запобігання подальшим викриттям серйозних випадків корупції за участі режиму, та є частиною системних зусиль, щоб примусити замовкнути та знищити його, політичну опозицію, та інші опозиційні голосив країні, особливо з огляду на наступні парламентські вибори восени 2021 року”, – йдеться у резолюції.

Члени Європарламенту вчергове засудили неодноразове використання Російською Федерацією хімічного нервово-паралітичної речовини проти громадян Росії, та нагадали, що використання хімічної зброї, за будь-яких обставин, з міжнародним злочином, відповідно до міжнародної Конвенції з хімічної зброї.
Європейські політики знову закликали російську владу надати Організації із заборони хімічної зброї повну інформацію щодо програми “Новічок”, без подальших зволікань провести ретельне розслідування та притягнути до правової відповідальності осіб, які є причетними до злочину проти Навального. Вони також наголосили на необхідності проведення міжнародного розслідування у зв’язку із порушенням Росією зобов’язань у галузі заборони хімічної зброї.

“Європарламент… закликає раду ЄС зайняти активну позицію у цій справі та суттєво посилити обмежувальні заходи ЄС проти Росії, включаючи накладення санкцій на осіб та на установи, які були долучені до рішення арештувати та засудити Олексія Навального до ув’язнення…. ЄС має накласти додаткові цільові санкції відповідно до Глобального санкційного режиму ЄС за порушення прав людини проти всіх осіб, які були долучені або несуть пряму відповідальність за атаки проти Олексія Навального”, – йдеться у резолюції.

Депутати окремо звернули увагу на необхідність запровадження санкцій проти російських олігархів, які підтримують режим, на найближче оточення Володимира Путіна та на російських пропагандистів, які мають власність на території Європейського Союзу та використовують свободу пересування у країнах Євросоюзу, причому такі санкції мають також поширюватися на членів їхніх родин.

Європарламент доручив Президенту ЄС передати цю резолюцію європейським інституціям та країнам-членам, Раді Європи, ОБСЄ, а також президенту, уряду та парламенту Російської Федерації.

Нагадаємо, 17 січня ввечері російського опозиціонера Алексєя Навального затримали на паспортному контролі в аеропорту “Шереметьєво” в Москві, куди він прилетів з Берліна, де лікувався після отруєння.
В управлінні ФСВП по Москві заявили, що Навальний затриманий за ухилення від явки в кримінально-виконавчу інспекцію як умовно засуджений за злочин.

Читайте також:
Навальний опублікував розмову з агентом ФСБ, причетним до його отруєння

Як писала “Новинарня“, Навальному стало зле під час польоту з Томська в Москву, через що літак екстрено сів в аеропорту Омська. Оточення Навального припускало, що в поїздці по Сибіру його могли отруїти невідомою речовиною, підмішаною в чай.

Навальний перебував у комі, підключений до апарата штучної вентиляції легень. Омські лікарі оцінювали стан Навального як важкий, але заявляли про відсутність слідів отрути.
На лікування до Німеччини його відпустили лише під тиском громадськості.

22 серпня Олексія Навального перевезли спеціальним медичним літаком з Омська до Берліна. У клініці “Шаріте” підтвердили його отруєння із застосуванням речовини з групи інгібіторів холінестерази.

Згодом уряд Німеччини заявив, що тести, проведені на зразках, взятих у російського опозиційного політика, показали наявність нервово-паралітичної речовини “Новічок” часів СРСР. Речовиною тієї ж групи в 2018 році в Солсбері російські агенти отруїли колишнього співробітника ГРУ, перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, а також випадкових британців.

За даними німецької преси, Навальному в чай додали “покращену” модифікацію “Новічка”, і планувалося, що він помре в літаку під час перельоту з Сибіру.

Вийшовши з лікарні в жовтні, Навальний тимчасово залишився для проходження реабілітації в Німеччині.

Російська влада продовжує заперечувати причетність до отруєння опозиціонера.

Читайте також:
Росія має виплатити Навальному €8,5 тисяч, – рішення ЄСПЛ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна