У членів комісії, яка не визнавала плагіат в наукових роботах Шкарлета, теж знайшли плагіат, – ЗМІ

доповнено

У членів комісії з академічної доброчесності Національного університету “Чернігівська політехніка” виявили плагіат.
Раніше вони не визнавали наявність плагіату в роботах міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, який був ректором цього вишу.

Про це повідомляв на початку січня 2021 року сайт “Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях” у своєму матеріалі “Фабрика фальшивих дисертацій в університеті Шкарлета. “Хазяйка” – Вікторія Геннадіївна Маргасова”.

Згідно із розміщеним тоді варіантом публікації, плагіат нібито виявили в дисертації голови комісії Вікторії Маргасової. Цей текст містить 70 сторінок текстових запозичень без належних посилань, синонімів та перефразувань, йшлося в матеріалі.

Автори аналізу роботи Маргасової наголосили, що вона копіювала текст із російських джерел, замінивши вислів “російський економічний менталітет” на “вітчизняний економічний менталітет”.

Висновки її дисертації містять запозичення із тексту, написаного ще за сім років до її дисертації. Крім того, Маргасова опублікувала дві майже однакові статті у двох журналах, надіславши в редакцію другу статтю майже через рік після першої, зазначалося в матеріалі.

Автори тексту додали, що Аліна Пінчук теж зловживає запозиченнями без належних посилань. Зокрема, у дисертації, яку вона захистила у 2020 році, виявили численний плагіат.
Крім того, у розділі “Список опублікованих праць за темою дисертації” Пінчук вказала роботи, про яких немає жодних згадок в інтернеті.
Головою комісії під час захисту дисертації Пінчук була Маргасова, йшлося на сайті.

12 лютого в редакцію “Новинарні” звернулася сама Вікторія Маргасова та попросила спростувати цю інформацію.

“У вищевказаній статті мене позиціонують як голову комісії з академічної доброчесності Національного університету “Чернігівська політехніка”, яка також брала участь у розслідуванні плагіату у працях Шкарлети С.М. Однак, звертаю увагу редакції сайту, що інформація в статті є недостовірною, оскільки з 05.06.2020 року Я жодного відношення до даної Комісії не маю, жодних документів від імені Голови комісії не підписувала, участі в засіданнях Комісії не приймала, жодної участі в розгляді питань наявності або відсутності “академічного плагіату” в роботах Шкарлети С.М. не приймала”, – йдеться в повідомленні, яке надійшло на редакційну пошту. Орфографія збережена.

Маргасова пише, що інформація про буцімто плагіат Шкарлета викладена в п’яти публікаціях, які підписані ім’ям якогось Василя Садового.

“Це недостовірні факти із метою поставити під сумнів наукові досягнення Шкарлета С. М. Дані публікації є відкритою маніпуляцією та посягають на право інтелектуальної власності Шкарлета С. М., здатні завдати шкоди честі чи репутації творця об’єкта права інтелектуальної власності (ст. 423 Цивільного кодексу України) та честі й гідності (ст. 68 Конституції України)”, – йдеться в листі.

Маргасова підкреслює, що відсутні інші офіційні документи, які би підтверджували в її науковій роботі наявність плагіату.

Так, на момент написання замітки заголовок на сайті-першоджерелі був: “Фабрика фальшивих дисертацій в університеті Шкарлета. “Хазяйка” – Вікторія Геннадіївна Маргасова”.

Станом на початок лютого 2021-го заголовок інший: “Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. “Хазяйка” – голова спецради Д 79.051.04″.

Прізвище Маргасової з матеріалу-першоджерела теж зникло, а натомість з’явилася пані М**.

Про цей випадок писали й низка інших українських ЗМІ.

Як інформувала “Новинарня“, 17 грудня ексрегіонала Шкарлета призначили міністром освіти завдяки голосам ОПЗЖ. 

Сергій Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Чернігівського національного технологічного університету.
У 2010 році був обраний депутатом Чернігівської обласної ради від Партії регіонів і підтримував на президентських виборах Віктора Януковича через його “політичні орієнтири”. Того ж року був обраний ректором ЧНТУ.
У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення “Заслужений діяч науки і техніки України”.
В 2015 році Сергій Шкарлет пройшов до Чернігівської облради 7-го скликання вже від Блоку Петра Порошенка (БПП).
Колишня міністерка освіти та науки Ганна Новосад писала у фейсбуці з посиланням на джерела, що Шкарлет примушував студентів зняти українські прапори з гуртожитку під час Революції Гідності. За її словами, кандидатура Шкарлета вигідна окремій когорті ректорів українських вишів, оскільки їм потрібен зручний міністр.

Призначення Сергія Шкарлета в.о. міністра освіти та науки України, яке відбулося 25 червня, викликало чимало протестів.

Читайте також:
Чому в.о. міністра освіти Шкарлета не підтримують ні освітяни, ні монобільшість

До науковця, який протестував проти призначення Шкарлета в МОН, приходила СБУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]