Конструкторське бюро “Луч” та Міністерство оборони України уклали контракт про постачання до війська у 2021 році берегових комплексів РК-360 МЦ “Нептун”.
Це відбудеться у рамках Державного оборонного замовлення, повідомила в середу, 30 грудня, пресслудба Укроборонпрому.
“Згідно з контрактом, до українського війська надійдуть уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу”, – йдеться в повідомленні.
У держконцерні додали, що “Нептун” оснащено крилатими ракетами, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність приблизно 300 км.
Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни. Першій є модіфікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією “Мотор Січ”.
Голівку самонаведення для ракети, що має надвисокі кути огляду та здатна визначити та захопити ціль на відстані до 50 км, розробило українське науково-виробниче підприємство “Радіонікс” у партнерстві з Державною акціонерною холдинговою компанією “Артем”, що входить до складу Укроборонпрому.
Читайте також:
ВМСУ до 2025 року сформують три дивізіони берегового комплексу крилатих ракет “Нептун”
Нагадаємо, 25 серпня міністр оборони України Андрій Таран підписав наказ про прийняття на озброєння берегового ракетного комплексу “Нептун”.
Український ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун” розроблений ДККБ “Луч” (Київ), що входить до концерну “Укроборонпром”.
Комплекс складається з універсальної самохідної пускової установки, транспортної машини для перевезення ракет, транспортно-заряджаючої машини та командно-штабного модуля.
Протикорабельна ракета Р-360 має масу 870 кг, масу бойової частини – 150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість близько 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль – від 3 до 10 м. Комплекс забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.
Комплекс може перебувати на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.
РК-360МЦ “Нептун” має стати основою мобільної системи берегової оборони України.
У листопаді 2019 року КБ “Луч” оголосило про завершення розробки літального апарату ракети “Нептун”.
У лютому 2020 року міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив про намір оборонного відомства закуповувати у ДККБ “Луч” ракетні системи “Нептун”.
На початку квітня під час попереднього етапу випробувань на Одещині в мережі показали відео влучання “Нептуна” по морській цілі.
Нагадаємо, у жовтні в Міноборони висловили намір закупити у 2020 році береговий ракетний комплекс “Нептун”.
Проте пізніше в Укроборонпромі заявили, що ракетні комплекси “Нептун” досі не замовлені для армії, а частина підприємств держконцерну може опинитися під загрозою виживання через відсутність змін до Державного оборонного замовлення і отримання держгарантій.
Читайте також:
Новий командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа: “Нептун” добиває до Севастополя. Ми повернемось
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!