Офіс генпрокурора забрав у НАБУ справу про корупцію Татарова

доповнено

Офіс генерального прокурора передав провадження, в якому фігурує заступник голови офісу президента України Олег Татаров, з Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України.

Про це в четвер, 24 грудня, повідомила прессекретарка САП Ольга Постолюк, інформує “Слово і діло”.

Сьогодні Вищий антикорупційний суд мав обрати Олегу Татарову запобіжний захід. Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила взяти заступника голови ОПУ під варту з альтернативою застави в десять мільйонів гривень.

Водночас Національне антикорупційне бюро вважає, що офіс генпрокурора здійснив безпрецедентне втручання в їхнє розслідування, забравши цю справу.

“Офіс генерального прокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування НАБУ. 23 грудня заступник генерального прокурора Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою заступника керівника ОПУ від Національного бюро до Служби безпеки України. Рішення ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42”, – йдеться у заяві НАБУ.

У пресслужбі бюро повідомили, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином, на думку НАБУ, ОГП свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

“Сьогодні о 12:30 Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю офісу президента запобіжний захід. Зважаючи на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9 ранку”, – додали в НАБУ.

У бюро вважають, що офіс генпрокурора став на особистий захист Олега Татарова, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного.

Нагадаємо, 21 грудня заступник глави офісу президента Олег Татаров написав заяву про тимчасове призупинення виконання своїх посадових обов’язків і їх передачу іншій посадовій особі, напередодні НАБУ і САП заявили, що повідомили про підозру заступникові голови ОПУ.

2 грудня Національне антикорупційне бюро заявило, що офіс генерального прокурора свідомо зриває справу щодо заступника керівника офісу президента Олега Татарова, якого підозрюють у причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася.

Співрозмовник у правоохоронних органах 2 грудня розповів журналістам “Української правди”, що НАБУ та САП підготували підозру Татарову, але генпрокурор Ірина Венедіктова відсторонила чотирьох прокурорів, які вели цю справу.
4 грудня під ОПУ пройшла акція “Національного корпусу”, її учасники вимагали звільнення Венедіктової, глави ОПУ Андрія Єрмака та Татарова.
У відповідь на мітинг Татаров відповів, що поки перебуває у владі, має намір і далі просувати політику зменшення впливу на Україну сил, які намагаються нав’язати країні “зовнішнє управління”.

Цьому скандалу передувало те, що столичний забудовник Максим Микитась заявив, що Татаров на прохання забудовників домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника. Татаров, нібито, був посередником у передачі хабара.

Читайте також:
Головне, щоб людина була чесна, – Зеленський про призначення Татарова в ОПУ

5 серпня Володимир Зеленський призначив Олега Татарова заступником керівника офісу президента України.

Олег Татаров – випускник Національного університету внутрішніх справ, також закінчив Національну академію внутрішніх справ та Національний університет ім. Тараса Шевченка.

У 1999-2014 роках служив в органах внутрішніх справ. Із 2011 року був заступником начальника Головного слідчого управління МВС України.

За інформацією ЗМІ, під час Євромайдану він особисто переконував медіа і закордонних послів, що “протестувальники стріляють самі в себе”.

Також Татаров заявляв , що силовики розганяли майданівців, тому що “допомагали розчистити територію центру Києва вночі, щоб не заважати проїзду транспорту”. При цьому він також підкреслив, що міліція не “застосувала силу і спецзасоби”.

Із 2014 року займався адвокатською практикою як керуючий партнер адвокатського об’єднання “Татаров, Фаринник, Головко”.

У 2016 році Олег Татаров був захисником нардепа Вадима Новинського (на той час – “Опозиційний блок”).

У квітні 2020 року Татарова намагалися призначити заступником директора ДБР. Тоді ж з’явилася інформація про призначення Татарова в ОП, але через обурення громадськості питання було відкладено.

Читайте також:
Татаров заявив, що його не арештують у справі НАБУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна