В Україні визначили головну подію 2020 року

 

Пандемія коронавірусу стала подією, яка вплинула на життя абсолютної більшості людей у 2020 році.

“Подією року” епідемію назвали 43% українців, водночас абсолютно всі оцінили її як негативну подію, свідчать дані опитування фонду “Демократичні ініціативи” та КМІС, опубліковані в понеділок, 21 грудня.

Російсько-українську війну згадали 12% респондентів, весняний карантин – 11,5%. Ці події також одностайно оцінили як негативні.

Як зазначають соціологи, рік запам’ятається поганими подіями.

Загалом лише 16% респондентів назвали позитивними ті події, які вони вважають головними подіями року. Для порівняння, у 2019 році головну подію року (переважно, це були парламентські та президентські вибори) вважали позитивною 58%.

Головною подією року у світі більшість українців (38%) також називають початок епідемії коронавірусу та одностайно оцінюють цю подію негативно.

Громадянські протести у Білорусі подією року назвали 15,9% українців, із них 19,2% вважають цю подію позитивною, а 71,4% – негативною.

Як зазначають соціологи, проте це вочевидь не свідчить про симпатію українців до Олександра Лукашенка, а негативна оцінка цієї події обумовлена радше масштабами насилля, яке застосовує режим Лукашенко до власних громадян.

Війну між Вірменією та Азербайджаном назвали подією року 7,5% українців. Громадяни також здебільшого оцінюють її як негативну (87,4%).

Єдиною позитивною для більшості світовою подією стала поява вакцини від коронавірусу, яку згадали 9,2% респондентів.

Світові події 2020 року в сприйнятті українців також лишилися здебільшого негативними – тільки 17% громадян назвали позитивними ті події, які вони вважають подіями року.

Опитування проведене з 5 до 13 грудня 2020 року фондом “Демократичні ініціативи” спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) серед 2004 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій.
Опитування здійснене методом особистого інтерв’ю face-to-face серед. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський став “розчаруванням 2020 року” для українців, проте водночас утримав звання “політика року”.

Читайте також:
Українці найбільше довіряють ЗСУ, – соціологія

46% українців вважають політику держави щодо реінтеграції Донбасу та Криму неефективною, – соціологія

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".