Українці найбільше довіряють Збройним силам України, – соціологія

 

Більшість громадян України найбільше довіряють Збройним силам, волонтерам та добровольцям, рятувальникам, прикордонникам та церкві.

Про це свідчать результати дослідження “Україна-2020: невиправдані очікування, неочікувані виклики”, проведеного соціологічною службою “Центру Разумкова” та опубліковані в середу, 16 грудня.

Зазначається, що серед державних та суспільних інститутів так розподілився рівень довіри:

 • до Збройних сил України – 69% опитаних;
 • волонтерських організацій – 66%;
 • Державної служби з надзвичайних ситуацій – 64%;
 • церкви – 62%;
 • добровольчих батальйонів – 59%;
 • Державної прикордонної служби – 58%;
 • голови міста (селища, села), в якому проживає респондент – 58%;
 • Національної гвардії України – 55%;
 • до ради міста (селища, села), в якому проживає респондент – 52%;
 • ЗМІ України – 48%;
 • громадських організацій – 46%.

У той же час, недовіра серед українців найчастіше висловлюється ЗМІ Росії – їм не довіряють 80% опитаних, державному апарату (78%), судам та судовій системі загалом (77%), Верховній Раді (76%), уряду (75%) та комерційним банкам (73%).

Крім того, найбільше не довіряють політичним партіям (72%), Вищому антикорупційному суду (70%), Конституційному Суду України (70%), Національному антикорупційному бюро України (70%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (70%), прокуратурі (70%), Національному агентству з питань запобігання корупції (70%), Верховному Суду (68%), місцевим судам (67%), Президенту України (62%), Національному банку України (61,5%), національній поліції (52%), профспілкам (52%) та Службі безпеки України (47%).

Так, дослідження було проведене з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте також:
ПЦУ залишається найбільшою за чисельністю й підтримкою релігійною організацією в Україні, – Епіфаній

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".