Рада провалила голосування проти “карантину вихідного дня”

 

У вівторок, 17 листопада, Верховна Рада не підтримала рішення рекомендувати уряду переглянути запровадження “карантину вихідного дня”.

Як передає “Новинарня“, за ухвалення відповідної постанови проголосували 149 нардепів за необхідної кількості 226.

“Просто ганьба! Скасування “карантину вихідного дня” провалена “Слугами народу”. “За” проголосували лише 34 депутати фракції “Слуга народу”. Решта фракцій фактично одноголосно – за. В підсумку – лише 149 голосів за. Навіть усіх голосів опозиції не вистачило!”, – написала у фейсбуці народна депутатка від “Європейської солідарності” Яна Зінкевич.

Водночас вона зауважила, що “підтримує необхідність введення жорсткого локдауну на три тижні, коли настане критичний момент”.

“Але я категорично проти “карантину вихідного дня”! Досвід інших країн показує, що це не дає потрібного результату, а при цього нищить малий та середній бізнес. Зараз навпаки, поки ще не введений жорсткий локдаун, потрібно дати можливість бізнесу отримувати прибутки!”, – зазначила Зінкевич.

Скріншот із відео

Більшість фракцій жорстко розкритикували рішення Кабміну про “карантин вихідного дня”, але голосів у залі не набралося.

“Карантин вихідного дня” нічого не дає, кажу відповідально. Якщо два дні на тиждень люди не походять в кафе чи ресторани, або у фітнес-центри, то від цього жодним чином не зупиниться епідемія. Це абсурд. Такий карантин дуже боляче б’є по сфері обслуговування, і цей “локдаун вихідного дня” скоро перетвориться на нокдаун для сотень тисяч українців, які працюють в цій сфері. Я категорично проти такого карантину, в такому вигляді, і це (…) рішення треба скасувати”, – зазначив народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко в коментарі “Прямому”.

За його словами, альтернативою “карантину вихідного дня” є реальна боротьба з пандемією.

“Треба працювати, зняти корону з голови і боротися з коронавірусом, а не підприємцями. Потрібно тестувати, лікувати і робити те, що робить увесь світ”, – вважає Гончаренко.

Нагадаємо, 11 листопада Кабінет Міністрів запровадив карантин “вихідного дня” в Україні. Жорсткі обмеження діятимуть з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, буде заборонено приймання відвідувачів у закладах громадського харчування – барах, ресторанах, кафе. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів також під забороною.

Будуть закриті торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної сфери. У вихідні не будуть працювати заклади культури, які проводять культурно-масові заходи.

Буде дозволено роботу продуктових магазинів, закладів з надання фінансових послуг, діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, операторів поштового зв’язку. Працюватимуть установи медичної та ветеринарної практики.

Діяльність АЗС без зон харчування та СТО також не заборонена.

Цей карантин почав діяти вже на вихідних 14-15 листопада, триватиме він щонайменше до кінця місяця.

Місцева влада в більш як десяти великих містах України відмовилася втілювати рішення Кабміну про запровадження карантину “вихідного дня”.
14 листопада відбулися протести підприємців проти карантинних обмежень у Чернівцях, Житомирі тощо.
Того ж дня петиція до президента Володимира Зеленського з вимогою скасувати карантин “вихідного дня” набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Читайте також:
“Як власників будівельних магазинів”: міських голів штрафуватимуть за відмову від карантину “вихідного дня”

“Дайте працювати”: під Радою між мітингувальниками і поліцією сталися сутички, вулицю Грушевського перекрили

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна