“Слуга народу” думає над відставкою не всього КСУ, а кількох суддів, – нардеп

 

Для врегулювання ситуації навколо Конституційного Суду України можлива відставка декількох суддів КСУ.

Про це в коментарі УНН заявила народна депутатка з фракції “Слуга народу” Галина Янченко.

“Я думаю, що відбудеться врегулювання ситуації. Я не виключаю, що вона буде розв’язана відставкою частини суддів. І, відповідно, заповнення вакантних місць. Уже сьогодні готовий законопроєкт, який відновить усі внесені Конституційним судом норми й запропонує Кабінету міністрів протягом короткого часу подати пропозиції по змінах до антикорупційної реформи”, – зазначила народна обраниця.

Також, депутатка припустила й розпуск усього складу КСУ.

“На сьогодні відбуваються або мають відбуватися два паралельних процеси. Перше — врегулювання тієї ситуації, яка виникла навколо Конституційного суду, а друге — це дозаповнення тих трьох вакантних посад, які є в Конституційному суді. Має бути 18, а є 15. Повинні бути дообрані троє: два — за квотою Верховної Ради, один — за квотою з’їзду суддів. Але і розпуск КСУ на сьогодні достатньо вірогідний”, – підсумувала Янченко.

Читайте також:
Разумков зареєстрував альтернативний законопроєкт про розпуск Конституційного Суду

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

28 жовтня Конституційний Суд оприлюднив своє рішення щодо конституційності окремих положень закону “Про запобігання корупції” .

Того ж дня ввечері Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення КСУ.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці та обороні країни.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України президент України Володимир Зеленський дав доручення невідкладно зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, у якому передбачається відновлення доброчесності судочинства у Конституційному Суді.
Також домовилися прискорити судову реформу.

Ввечері 29 жовтня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки про вжиття заходів для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства.

30 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції виконало розпорядження уряду й відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Читайте також:
Законопроєкт президента щодо КСУ має ознаки конституційного перевороту, – Тупицький

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна