Нові КПВВ і ділянки розмінування: підсумки чергового засідання ТКГ

 

Під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ учасники консультацій домовилися про дату відкриття двох КПВВ, погодилися напрацювати проєкт плану дій з реалізації домовленостей з розмінування 20 нових ділянок та заявили про готовність підтримувати сталий режим припинення вогню.

Про це в середу, 28 жовтня, повідомляє пресслужба офісу президента.

Перший заступник глави української делегації Олексій Резніков запевнив щодо готовності України відкрити два контрольних пунктів в’їзду/виїзду “Золоте” та “Щастя” 10 листопада.

Напередодні він відвідає ці контрольні пункти для завершення організаційних питань.

Представники України проінформували, що інфраструктура обох КПВВ готова для проїзду вантажного транспорту. Також українська сторона завершує асфальтування дороги в районі КПВВ “Золоте”, який за рік тричі перебував під обстрілом.

У межах робочої групи з питань безпеки спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Гайді Грау відзначила готовність сторін підтримувати сталий режим припинення вогню. Вона також закликала учасників Тристоронньої контактної групи продовжити роботу з напрацювання координаційного механізму для контролю за дотриманням режиму тиші.

Члени української делегації також зазначили те, що учасники консультацій принципово погодилися напрацювати проєкт плану дій, дає змогу вже сьогодні розблокувати реалізацію домовленостей з розмінування 20 нових ділянок, що надзвичайно важливо через наближення зимового періоду, а також перейти до практичних дій з розведення сил і засобів на чотирьох наступних ділянках.

Крім того, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук закликав Росію та окупаційну владу з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей розблокувати процес взаємного звільнення утримуваних осіб, не чекаючи підготовки згаданого вище проєкту плану дій.

Представники України наполягли на підтвердженні осіб зі списку на взаємне звільнення, який українська сторона передала ще в липні.

Гайді Грау звернулася з проханням пришвидшити процес, адже поки тривають переговори, люди продовжують перебувати в умовах ув’язнення, що не є гуманним.

Читайте також:
Речником української делегації в ТКГ призначили Олексія Арестовича

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.