США готують до відправки в Україну ще одну партію “Айлендів”

 

У США готують до передачі Україні ще декілька патрульних катерів класу Island.

Про це повідомив посол України у США Володимир Єльченко під час круглого столу, організованого Українським конгресовим комітетом Америки, інформує УНН в четвер, 22 жовтня.

“У жовтні минулого року в Одесу прибули перші два патрульні катери класу Island, ще кілька готуються до перекидання невдовзі. Насправді, минулого тижня у мене була можливість особисто оглянути їх у Балтиморі”, – зазначив дипломат.

Він нагадав, що Україна не тільки отримує допомогу від США, але також купує американське оборонне обладнання.

“У грудні 2019 року ми уклали угоду на закупівлю протитанкових ракет Javelin, першу подібну угоду між Україною та США у рамках програми продажів озброєнь за кордоном. Ми сподіваємося, що незабаром у США буде закуплено більше високотехнологічного обладнання”, – додав Єльченко.

Як писала “Новинарня“, два катери типу Island були передані Україні 27 вересня 2018 року в Балтиморі в рамках візиту до США на той час президента України Петра Порошенка.

У червні 2019 року ці вже українські патрульні катери отримали назви та бортові номери – “Слов’янськ” (P191) та “Старобільськ” (P190).

У липні-вересні 2019 року постійні українські екіпажі катерів пройшли навчання в Балтиморі.

21 жовтня “айленди” для ВМС України прибули в Одесу.

13 листопада в Практичній гавані міста Одеси відбулася церемонія підняття прапорів ВМС ЗС України на катерах “Слов’янськ” та “Старобільськ” типу Island, а також пошуково-рятувальному судні “Олександр Охрименко”.

Згідно з домовленостями, американські патрульні катери були передані ВМС ЗСУ на безоплатній основі. При цьому українська сторона забезпечує стовідсоткову передоплату загальної вартості супутніх послуг із дооснащення в розмірі 10,1 млн. доларів на термін до 18 місяців.

Катери класу “Айленд” будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США. Мають повну водотоннажність 168 т, довжину 110 футів (34 м), осадку 2 метри, сталевий корпус і алюмінієву надбудову. Двовальна дизельна енергетична установка потужністю 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз. Екіпаж складає 16 осіб, автономність п’ять діб. Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, моторним човном, штатне озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Bushmaster і двох-чотирьох 12,7-мм кулеметів М2НВ. Дальність плавання до 3000 миль.
Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73 та 5,4 метровим доглядовим човном Zodiak Hurricane 540. Також на фото помічено не демонтовані 25-мм артилерійські установки Bushmaster Mk 38 Mod 0, що дозволяє зробити припущення, що катери будуть передані Україні зі штатною зброєю.
Крайній доковий ремонт USCGC Cushing відбувся у 2014 році, а USCGC Drummond у 2012 році.

Читайте також:
Британський есмінець Dragon провів у Чорному морі тренування з “айлендами” і “гюрзами” ВМСУ. ФОТО

ВМС набирають екіпажі для нових американських “айлендів”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна