Азербайджан заявив про знешкодження сотень снарядів ЗС Вірменії. ФОТО

 

Мобільні оперативні групи Національного агентства з розмінування Азербайджану (ANAMA) під час пошукових операцій знешкодили сотні снарядів, скинутих військовими Вірменії в райони й міста, що розташовані далеко від бойових дій.

Про це інформує пресслужба ANAMA у звіті за 12 жовтня.

“Група підривників агентства знешкодила 374 бомби. Під час пошукових робіт були виявлені такі снаряди: одна ракета 240-мм (М24Ф), один артилерійський снаряд 100-мм (ОФ-32), один блок керування ракетою 9М528, 24 залишки снарядів, які не здетонували”, – йдеться в повідомленні.

Фото: ANAMA

Пошукові роботи проводилися в Агдамському, Агджабединському, Бардинському, Джабраїльському, Геранбойському, Товузькому, Фізулінському, Тертерському районах, а також у містах Гянджа та Мінгячевір.

Фото: ANAMA

Раніше у міністерстві енергетики АР також заявляли, що “азербайджанські сили ППО 11 жовтня запобігли катастрофі регіонального масштабу, відбивши спроби противника обстріляти місто Мінгячевір”, де розташована гідроелектростанція.

“Повністю відкидаємо звинувачення міністерства оборони Азербайджану до Вірменії про обстріли в напрямку Тертерського району. Через цю абсолютно неправдиву інформацію азербайджанська сторона готує основу для агресивних дій проти мирних населених пунктів”, – повідомила у вівторок, 13 жовтня, речниця міноборони Вірменії Шушан Спепанян у фейсбуці.

Вона також додала, що “новини про те, що Агжабединський район обстріляний, неправдиві”.

“Вірменська сторона дотримується режиму гуманітарного припинення вогню і зупиняє наступальні дії Азербайджану, що порушують перемир’я”, – написала речниця МО Вірменії.

Читайте також:
Азербайджан заявив про збільшення кількості загиблих внаслідок обстрілів Гянджі. ВІДЕО

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні. Водночас є підстави вважати, що цей наступ був добре підготовлений Азербайджаном та має на меті звільнення територій у Нагірному Карабаху.

Сторони повідомляють про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.

Азербайджан заявляв про звільнення щонайменше семи сіл на території Нагірного Карабаху, низки (Гараханбейлі, Гервенд, Горадіз, Йухари Абдуррахманли, Ашаги Абдуррахманли, Боюк Марджанли і Нюзгар), знищення кількох постів противника і взяття під контроль важливих висот.

У Вірменії спершу спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влада Вірменії й адміністрація так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни та часткову мобілізацію.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та надають підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони відкидають обвинувачення в обстрілах цивільних об’єктів та називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

9 жовтня за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ Азербайджану і Вірменії, а також глави МЗС Росії Сергія Лаврова була досягнута домовленість про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12:00 10 жовтня. Сторони мали б провести обмін військовополоненими, іншими утримуваними особами й тілами загиблих за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста. Однак домовленості про “режим тиші” не були реалізовані.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
Військові АР показали кадри зі звільнених територій Фізулінського й Тертерського районів. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна