У Бішкеку повторно ввели надзвичайний стан

 

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков підписав указ, відповідно до якого на території Бішкека повторно запроваджується режим надзвичайного стану.

Про це повідомляє його пресслужба в понеділок, 12 жовтня.

Таке рішення обумовлене тим, що парламент протягом трьох днів не розглянув питання про раніше запроваджений режим надзвичайного стану на території столиці.

Згідно з указом, НС у Бішкеку пропонується запровадити на період з 20:00 12 жовтня до 07:00 19 жовтня.

Раніше надзвичайний стан був запроваджений у столиці Киргизстану 10 жовтня.

Читайте також:
Криза в Киргизстані: новим прем’єром призначили політика, якого витягнули з-за ґрат

Як відомо, в Киргизстані після парламентських виборів, що пройшли 4 жовтня, спалахнула політична криза з силовим протистоянням.
За першими результатами голосування, виборчий поріг подолали чотири політичні сили, серед яких три – провладні. Десять із 12 опозиційних партій, які програли, відмовилися визнавати такі підсумки та вимагали проведення повторних виборів. Міжнародні спостерігачі заявили, що на виборах були серйозні порушення, зокрема підкуп і залякування виборців.
Акції протесту з вимогою анулювати результати виборів переросли в масові заворушення. Для розгону маніфестантів міліція застосовувала водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати. У ніч на 6 жовтня прибічники опозиції зайняли “Білий дім”, де засідає парламент і перебуває апарат президента, а також міськраду Бішкека. У “Білому домі” спалахнула пожежа.

Крім того, учасники протесту захопили будівлю Державного комітету національної безпеки Киргизстану і випустили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, засудженого на 11 років за обвинуваченням у корупції. Також протестувальники звільнили з СІЗО низку його соратників, зокрема колишнього депутата парламенту Жапарова.

6 жовтня в готелі “Достук” у Бішкеку відбулися збори групи депутатів Жогорку Кенеша, які вони назвали позачерговим засіданням парламенту. На зборах депутати провели голосування і заявили, що обрали нового спікера – ним став Миктибек Абдилдаєв. Відразу після цього під головуванням Абдилдаєва учасники зборів схвалили на пост прем’єр-міністра кандидатуру Садира Жапарова.

Легітимність рішення учасників зборів викликала суперечки. Координаційна рада опозиції не визнала законність засідання в готелі “Достук” і рішення його учасників. Вона запропонувала на посаду прем’єр-міністра кандидатуру Омурбека Бабанова, на посаду першого віцепрем’єр-міністра – Тілека Токтогазієва.

На позачерговому засіданні 10 жовтня їхні кандидатури не розглядалися.

Миктибек Абдилдаєв 10 жовтня заявив про складання з себе повноважень спікера.

Читайте також:
Президент Киргизстану назвав умову, за якої піде у відставку

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна