Храм у прифронтовому Слов’янську перейшов до ПЦУ

Релігійна організація “Релігійна православна громада “Благовірного князя Олександра Невського парафія Горлівської єпархії Української православної церкви міста Слов’янська Донецької області” змінила назву та підпорядкування.

Про це свідчить інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і дані сайту YouControl, пише “Радіо Свобода” у вівторок, 14 квітня.

Тепер громада має назву “Релігійна організація “Релігійна громада “Святих мучениць Віри, Надії, Любови та матери їхньої Софії міста Слов’янська Донецької області Донецько-Слов’янської єпархії Православної церкви України”.

Зміну назви та перехід до ПЦУ ухвалили збори парафіян.

“Правомірність цих зборів вивчали влада Словʼянська та Донецька обласна адміністрація. Відтак вони підтвердили юридичну правомірність і доконаність наших зборів, голосувань і рішень. Ми затвердили це рішення остаточно на загальнонаціональному рівні шляхом перереєстрації юридичної особи парафії, що добре видно у відкритих джерелах”, – коментує голова парафіяльної ради Олександр Оніщенко.

Митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ Сергій Горобцов зазначив, що жителі Слов’янська давно прагнули до того, аби богослужіння відбувалися українською мовою, і в храмах лунали молитви за воїнів ЗСУ та український народ.

“Неможливо захищати свою Батьківщину від російської агресії, знаючи, що поруч існують осередки, які просувають ідеологію “русского мира”. Саме тому вибір громади є не лише церковним, а й глибоко моральним та громадянським кроком. Це свідчення того, що українське суспільство змінюється, міцніє у вірі, єдності та правді”, – сказав митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ.

За його інформацією, парафія у Слов’янську – вже друга на Донеччині, яка перейшла в підпорядкування ПЦУ. Першою була релігійна громада у Костянтинівці у 2021 році.

Місце богослужінь релігійної громади – Собор Віри, Надії, Любові та матери їхньої Софії (Свято-Олександро-Невський кафедральний собор) – розташоване у Слов’янську в районі залізничного вокзалу. Був збудований у 1895–1897 роках.

“Наших служінь наразі там не було; це наступний етап, який чекає на повноту часу та вирішення низки технічних питань, пов’язаних із безпекою окремих парафіян та публічних заходів, зборів, служінь у місті, яке щодня обстрілюють московити”, – наголосив Олександр Оніщенко.

Читайте також:
З храму ПЦУ в Костянтинівці вивозять церковні дзвони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна