Президент Киргизстану назвав умову, за якої піде у відставку

 

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив про готовність піти з посади, “як тільки країна стане на шлях законності”.

Текст звернення голови держави до громадян Киргизстану опублікований на офіційному сайті президента в ніч на 9 жовтня, передає “Радіо Свобода”.

У своїй заяві Сооронбай Жеенбеков зазначив, що “політична ситуація в країні досягла критичної точки”.

“Для врегулювання ситуації, що склалася ми повинні зробити такі кроки. Анульовано результати виборів у Жогорку Кенеш. Тепер мають бути призначені нові парламентські вибори. Рішення з цього приводу ухвалить ЦВК. Ці заходи знизять нинішню політичну напруженість”, – пояснив президент.

Він додав, що “необхідно відправити у відставку прем’єр-міністра і членів уряду, які працювали до кризи, що створить законні підстави для нових призначень”.

“Щоб легітимізувати призначення нового прем’єр-міністра і членів уряду, необхідні постанова Жогорку Кенеша і указ президента. Я готовий підписати відповідні укази, чекаю постанов Жогорку Кенеша”, – запевнив президент.

При цьому Сооронбай Жеенбеков наголосив, що “для виконання парламентаріями своїх обов’язків, правоохоронні органи повинні гарантувати безпеку депутатів Жогорку Кенеша”, і що він має намір “легітимізувати кадрові зміни”.

“Для мене ніяка посада не стоїть вище від цілісності держави, єдності народу і спокою суспільства. Нам потрібно якомога швидше повернути ситуацію, що склалася, в правове русло. Після того, як будуть затверджені легітимні керівники органів виконавчої влади, і країна стане на шлях законності, готовий піти з посади президента Киргизстану”, – сказав Жеенбеков, закликавши “всі політичні сили зберегти мир і спокій в країні, не ділити народ і не вносити розкол у суспільстві”.

Читайте також:
Протести в Киргизстані: у Бішкеку двічі за добу змінили мера, заворушення тривають

Нагадаємо, зіткнення в Бішкеку почалися 5 жовтня після оголошення попередніх результатів виборів до парламенту Киргизстану. Демонстранти вимагали проведення повторних виборів. Для розгону маніфестантів міліція застосовувала водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

За попередніми даними, виборчий поріг подолали чотири політичні сили.: “Бірімдік” (“Єдність”, проурядова партія), “Мекен Киргизстан” (“Рідний Киргизстан”, проурядова партія), “Киргизстан” (центристська партія) і “Бутун Киргизстан” (“Єдиний Киргизстан”, центристська партія).

Десять із 12 опозиційних партій, які програли, відмовилися визнавати попередні результати голосування. Лідер партії “Бір Бол” Алтинбек Сулайманов закликав призначити нові вибори без участі партій, пов’язаних з владою.

Міжнародні спостерігачі заявили, що на виборах були серйозні порушення, зокрема підкуп і залякування виборців.

Чинний президент Киргизії Сооронбай Жеенбеков припустив можливість анулювання підсумків парламентських виборів. Тоді заступник голови Центрвиборчкому Киргизстану Абдижапар Бекматов 6 жовтня повідомив, що дату нових в країні мають призначити протягом двох тижнів.

За даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану, загалом у результаті заворушень на тлі протестів проти результатів парламентських виборів постраждали більше тисячі людей, один чоловік загинув.

Читайте також:
У Киргизстані протестувальники захопили золоторудні родовища

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна