Унаслідок вірменських обстрілів пошкоджено історичні пам’ятки Азербайджану, – мінкульт АР

 

В результаті обстрілу вірменською стороною населених пунктів Азербайджану пошкоджено багато історичних пам’яток, які розташовані в Фізулінському районі і Гянджі.

Таку інформацію повідомили в пресцентрі Державної служби з охорони, розвитку і відновлення культурної спадщини при Міністерстві культури АР, передає “Sputnik Азербайджан”.

Зазначається, що при черговому обстрілі артилерійський снаряд потрапив на кладовище поблизу села Баби Фізулінського району. В результаті цього серйозні пошкодження отримав історико-архітектурний пам’ятник державного значення мавзолей Шейха Баби, який охороняється державою.

А 4 жовтня в результаті обстрілу Гянджі було завдано значної шкоди взятому під державну охорону пам’ятнику “Чоловіча гімназія”.

Серйозну загрозу для комплексу “Святилище Імам Заде” мав снаряд, який впав поблизу історичного об’єкта.

Імам Заде, частина комплексу

“Нагадаємо, що понад десять тисяч топонімів, назв історичних і культурних пам’ятників Азербайджану, які перебувають на окупованих територіях, були змінені на вірменські“, – додали у відомстві.

Наразі, на тимчасово окупованих Вірменією територіях Азербайджану знаходиться понад 2600 історичних і культурних пам’ятників, 706 з яких стоять на державному обліку, проте фактично більшість цих пам’яток знищені або вірменізовані.

З них шість архітектурних і п’ять археологічних пам’яток світового значення, 119 архітектурних і 121 археологічний пам’ятник державного значення, а місцевого значення – 393 архітектурних, 22 археологічних пам’ятника, 23 монументальних, меморіальних та садових комплексу, 17 зразків декоративно-прикладного мистецтва.

Читайте також:
Бої за Нагірний Карабах: Азербайджан застосовує дрони-камікадзе та знищує ворожу техніку, від вірменської артилерії загинула мирна мешканка

Як інформувала “Новинарня“, 27 вересня армія Азербайджану почала наступ на різних ділянках лінії розмежування з Нагірним Карабахом, окупованим Вірменією. Такі дії в Баку пояснили численними обстрілами з боку вірмен напередодні.
Сторони повідомили про сотні жертв з обох боків, зокрема й серед мирного населення, та значну кількість знищеної техніки.
За даними з Азербайджану, внаслідок артобстрілу з боку ЗС Вірменії на початку відновленої війни загинула ціла мирна родина – житель села Гашалти Нафталанського району Ельбрус Гурбанов і чотири члени його сім’ї.

Азербайджан заявляв про звільнення семи сіл на території Нагірного Карабаху, низки (Гараханбейлі, Гервенд, Горадіз, Йухари Абдуррахманли, Ашаги Абдуррахманли, Боюк Марджанли і Нюзгар), знищення кількох постів противника і взяття під контроль важливих висот.

У Вірменії спершу спростовували цю інформацію та стверджували, ніби на іншому боці воюють турецькі найманці.

Влада Вірменії й адміністрація так званої “Нагірно-Карабаської республіки” оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Парламент Азербайджану прийняв постанову про запровадження воєнного стану в деяких регіонах країни та часткову мобілізацію.

Туреччина заявила про підтримку Азербайджану у конфлікті з Вірменією. В Анкарі вважають Вірменію відповідальною за загострення обстановки в Нагірному Карабаху та надають підтримку Азербайджану.

Вірменія розглядає можливість визнання незалежності Нагірного Карабаху, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Водночас у Єревані відкинули пропозиції щодо введення міжнародних миротворців до Карабаху.

При цьому обидві сторони називають дані з іншого боку щодо своїх втрат значно завищеними.

Як відомо, військовий конфлікт між двома південнокавказькими країнами спалахнув у 1988 році через територіальні претензії Вірменії до Азербайджану.
Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – майже 20 відсотків території Азербайджану – залишаються під окупацією збройних сил Вірменії.
У травні 1994 року сторони узгодили режим припинення вогню. Надалі під егідою Мінської групи ОБСЄ, при співголовуванні Росії, Франції і США, тривають безуспішні мирні переговори.
Рада безпеки ООН ухвалила чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій, але вони не виконуються Вірменією, яку підтримує Російська Федерація.

Попереднього разу суттєві бої на кордоні між Азербайджаном та Вірменією зав’язувалися 12 липня.

Читайте також:
Вірмени обстріляли трубопровід “Баку-Тбілісі-Джейхан”, що постачає нафту до Туреччини, – Міноборони АР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна