У Киргизстані зникли президент і прем’єр-міністр

 

Місцезнаходження президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова та прем’єр-міністра Кубатбека Боронова невідоме.

Про це в четвер, 8 жовтня, повідомив заступник голови Ради безпеки країни Омурбек Суваналієв, передає “Інтерфакс”.

“Де зараз перебувають президент Жеенбеков й очільник уряду Боронов – невідомо. Задля безпеки прийнято рішення закрити кордон Киргизстану”, – сказав Суваналієв.

За його словами, перші особи країни не з’являлися на публіці з 5 жовтня, від початку акцій протесту. Було кілька звернень президента, опублікованих в інтернеті, але де вони записані – теж невідомо.

“Посадові особи, які покинули робочі місця, перебувають в конспіративних місцях. Сказати точно, де, ми не можемо, багато хто з них переховується. Частина з них, як Боронов, запевняє, що працює віддалено і у відставку не подавали. Таких реваншистів досить багато, що може призвести до значних сутичок”, – зазначив співрозмовник агентства.

Офіційних підтверджень цього з боку представників президента і прем’єра країни поки що не надходило.

Суваналієв додав, що політична ситуація в країні залишається напруженою.

“Політичні партії не можуть домовитися. Ми вживаємо всіх заходів з силовим блоком, щоби не допустити сутичок. Партії повинні сісти за стіл переговорів, щоби не дестабілізувати ситуацію”, – сказав заступник голови Радбезу Киргизстану.

Нагадаємо, 6 жовтня депутати парламенту Киргизії схвалили кандидатуру Садира Жапарова на посаду нового прем’єр-міністра. Однак він ще не пройшов всі процедури затвердження на посаді глави уряду.

Читайте також:
Протести в Киргизстані: у Бішкеку двічі за добу змінили мера, заворушення тривають

Нагадаємо, зіткнення в Бішкеку почалися 5 жовтня після оголошення попередніх результатів виборів до парламенту Киргизстану. Демонстранти вимагали проведення повторних виборів. Для розгону маніфестантів міліція застосовувала водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

За попередніми даними, виборчий поріг подолали чотири політичні сили.: “Бірімдік” (“Єдність”, проурядова партія), “Мекен Киргизстан” (“Рідний Киргизстан”, проурядова партія), “Киргизстан” (центристська партія) і “Бутун Киргизстан” (“Єдиний Киргизстан”, центристська партія).

Десять із 12 опозиційних партій, які програли, відмовилися визнавати попередні результати голосування. Лідер партії “Бір Бол” Алтинбек Сулайманов закликав призначити нові вибори без участі партій, пов’язаних з владою.

Міжнародні спостерігачі заявили, що на виборах були серйозні порушення, зокрема підкуп і залякування виборців.

Чинний президент Киргизії Сооронбай Жеенбеков припустив можливість анулювання підсумків парламентських виборів. Тоді заступник голови Центрвиборчкому Киргизстану Абдижапар Бекматов 6 жовтня повідомив, що дату нових в країні мають призначити протягом двох тижнів.

За даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану, загалом у результаті заворушень на тлі протестів проти результатів парламентських виборів постраждали більше тисячі людей, один чоловік загинув.

Читайте також:
У Киргизстані протестувальники захопили золоторудні родовища

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна