Артилерія ОС змагалася на кращий розрахунок. Найкращі – ДШВ та механізована бригада. ФОТО


 

У районі проведення операції Об’єднаних сил артилеристи змагалися за звання найкращого розрахунку на одному з полігонів.

Серед розрахунків САУ 2С1 “Гвоздика” найкращими стали десантники, перемогу поміж реактивників БМ-21 “Град” святкували військовослужбовці однієї з механізованих бригад, передає “Армія.Інформ”.
Видання (як і пресслужби Генштабу та Міноборони) не називає конкретні підрозділи.

День перший

У перший день змагань розрахунки пройшли випробування під час подолання смуги перешкод, загальна довжина якої склала 400 метрів. На цьому відрізку були встановлені дванадцять пар автомобільних шин, які необхідно було пройти без контакту з ними, ставлячи ногу в їхній центр.

Фото: Армія.Інформ

Потім гармаші завантажували 50-кілограмові ящики з боєприпасами у кузов вантажного автомобіля.

фото: Армія.Інформ

“Найбільш складним завданням було проходження інженерного загородження з колючого дроту та дерев’яних споруд. Їхнє подолання ускладнювалося додатковими труднощами: димами, вибухами, стрільбою зі стрілецької зброї”, – пише видання.

На завершальному етапі подолання смуги перешкод військовослужбовці виконали вправи з метання гранат та стрільби по визначених мішенях.

Останній іспит — надання першої допомоги та евакуація пораненого з поля бою. За невиконання окремих елементів вправ нараховувалися штрафні бали.

День другий

У другий день артилеристи виконували нормативи зі спеціальної підготовки. Вони складалися зі змагань з посадки (висадки) обслуги в самохідні установки, приведення системи в похідне і бойове положення, надання гарматам основного напрямку стрільби, зміні дальності й напрямку стрільби, заняттю і залишенню підготовленої вогневої позиції тощо.

День третій

Третій день виявися найбільш напруженим.

Розрахунки виконували практичні стрільби прямою наводкою з різних типів гармат по нерухомих цілях. За кожне прицільне влучання першим пострілом нараховувалися 40 балів, другим — 30 балів, третім −20, четвертим — 10.

фото: Армія.Інформ

Виконання вправ ускладнювалися тим, що завдання на розгортання ставилося командиру розрахунку на відстані 200-300 метрів від визначеного місця вогневої позиції. А при стрільбі з непідготовленої вогневої позиції ціль вказувалася лише після закінчення розгортання.

“Для нас ці змагання стали справжнім випробуванням. Ми набули досвіду і практичних навичок у підготовці гармат до бою та веденні стрільби з різних положень, на різну відстань, різними боєприпасами по різних цілях. Упевнений, що нові знання будуть дуже корисними при виконанні бойових завдань у реальних умовах”, — поділився враженням командир одного із розрахунків сержант Олександр.

Усі артилерійські розрахунки отримали грамоти і спеціальні призи.

Читайте також:
44-та артбригада в районі відведення відпрацьовує завдання зі спецпідготовки. ФОТО〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна