Зеленський на Донеччині: Хочемо витримати режим тиші, але гарантувати нічого не можемо

 

Президент Володимир Зеленський визнав, що гарантувати постійне дотримання режиму припинення вогню ніхто не може, але українська сторона робить усе “для завершення війни”.

Про це глава держави заявив у четвер, 6 серпня, у місті Часів Яр на Донеччині, передає “Українська правда”.

Журналісти запитали Зеленського, чому зараз вже десяту добу втримується “перемир’я”, і як це “спрацьовує”, зважаючи на те, що раніше було понад 20 таких ініціатив – і вони зривалися.

“Мені складно сказати і складно детально за одну хвилину вам відповісти… У житті можливо все. Ми боремося за те, щоб режим тиші не порушувався – але може бути, це життя. Якби все залежало тільки від нашої сторони, я впевнений, що це був би зараз принциповий режим тиші – і ми би перейшли до наступних кроків, наступних етапів закінчення війни…”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що “там багато питань, багато проблем”.

“Ми молимося Богу, ми вдячні нашим військовим, ми робимо забобони (постукав тричі, – “Н”), але ми хочемо витримати цей режим тиші, кожного дня не втрачати наших військових. Для нас це дуже важливо. Гарантувати нічого не можемо. Але ми все робимо – як в Україні, так і на зустрічах у “мінському форматі”, так і на зустрічах Тристоронньої контактної групи у режимі відеоконференції. Будемо далі тримати кулаки”, – наголосив глава держави.

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.
Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Водночас опозиція виступила з еритикою такої демілітаризації.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року, воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне обладнання позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо. Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Водночас у бойових підрозділах спростовують інформацію про те, що їх нібито “роззброїли”, забрали кулемети, ПТРК тощо. Також спростовуються заяви про заборону вести вогонь у відповідь на важкі обстріли й ворожий наступ.

Уже в першу добу “перемир’я” ворог, за даними штабу ОС, вчинив три обстріли позицій Збройних сил України.

Читайте також:
Зеленський нагородив загиблих військових. Серед них – троє морпіхів, що полягли під Зайцевим

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна