Деркач виклав запис панібратської розмови “Порошенка з Путіним”. У “ЄС” говорять про фейк

 

У пресслужбі партії Петра Порошенка назвали “фейком” запис його розмови з президентом Росії Володимиром Путіним, опубліковану нардепом Андрієм Деркачем.

Про це в четвер, 9 липня, заявили в пресслужбі партії “Європейська солідарність” у коментарі сайту “Українська правда”.

“Протягом шести років фейки є одним із постійних інструментів російської гібридної війни проти України, рівно як і проти особисто Порошенка. Від “розіп’ятого хлопчика у Слов’янську” до “вбивства Петром Порошенком рідного брата”. “Розмова” з Путіним, оприлюднена випускником Вищої школи КДБ [Деркачем] – із цієї ж серії. Це такий же грубо змонтований, ретельно скомпільований фальсифікат, як і нібито бесіди з Байденом…”

“І пресконференція Деркача-Кулика, і заяви Венедиктової, і провокування зазначених позовів – частина спецоперації московської агентури із нав’язування російської ідеологеми про нібито громадянський конфлікт в Україні і відповідальність за неї української влади, уособленої Петром Порошенком. Це – помста Кремля за те, що Порошенко як президент та верховний головнокомандувач не дозволив Путіну реалізувати в Україні жодної стратегічної цілі Кремля”, – заявили в “ЄС”.

У партії Порошенка вважають, що Деркач та прокурор Костянтин Кулик, які на пресконференції в четвер опублікували нібито розмови Порошенка з Путіним і віцепрезидентом США Байденом – “учасники кремлівського плану із відбілювання Путіна, зняття з Росії відповідальності за агресію і перекладення її на Україну”.

Також у “Євросолідарності” зазначають, що слова Кулика та Деркача корелюються із заявою генпрокурора Ірини Венедіктової, озвученою напередодні, про те, що нібито громадяни масово звертаються із заявами про злочини Порошенка.

Зокрема, кажуть у “ЄС”, юристи, що “обслуговують п’яту колону, протягом останнього тижня обдзвонюють вимушених переселенців і пропонують їм підписувати позови проти Порошенка, який нібито винен у втраті ними майна”.

Усі ці факти у партії “Європейська солідарність” називають “частиною спецоперації московської агентури” та “помстою Кремля” Порошенку.

Раніше цього дня народний депутат Андрій Деркач, пов’язаний і проросійськими силами, оприлюднив у фейсбуці запис розмови людей із голосами, схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна, а також Порошенка і віцепрезидента США Джозефа Байдена. Деркач подав це як “Нові факти міжнародної корупції, а також зовнішнього управління Україною”.

За твердженням Деркача, розмова Порошенка з Путіним відбулася 30 квітня 2015 року.

Деркач стверджує, що отримав записи від журналістів-розслідувачів і наявну інформацію передасть у правоохоронні органи. Також він зазначає, що опублікував лише частину розмов.

У розмові йдеться:

Порошенко: …Я думаю, що це в інтересах обох сторін. Тим паче, я буду з вами відвертим, у наших західних партнерів проект миротворців великого ентузіазму не викликає. Вони вважають, що це російська пастка для мене.

Путін: Так ви мені говорили. Ну, нехай Лавров із Клімкіним це обговорюють.

Порошенко: Дасте йому, якщо можна, відповідні вказівки

Путін: Він знає, я уже дав.

Порошенко: Він тоді, коли приїхав в Берлін (сміється) – це було максимально неконструктивно. Тому вони до миротворців навіть не дійшли, відверто кажучи. Тому…

Путін: Ну, так. Ну, я йому сьогодні сказав про це. Він знає.

Порошенко: Ну, чудово тоді. І остання позиція. Я, дійсно, готовий подивитися і подумати щодо якихось економічних перспектив, тому що там ситуація правда дуже хрінова.

Путін: Я не зрозумів, по яких таких?

Порошенко: По економічних, тому що там ситуація, правда, дуже важка і вона переходить у неповоротні речі. Тому, я думаю, що і економіку також можна буде проглянути і робочій групі, і під час зустрічі з Івановим. І остання позиція, зазвичай, це просто рекомендація. Для того, щоб ефективно готувалися повноцінні Мінські тристоронні контактні групи наші колеги, мається на увазі, Хайді, Кучма з Демченко і представник Росії збиралися і планували порядок денний, планували проекти рішень, пропозицій і тд.

Я вважаю, що було б доцільно, якщо буде, як кажуть по-українськи “Якщо буде ваша ласка”, якщо буде бажання, може приїде цей представник до Києва тристоронньої контактної групи. Вони б у Хайді зустрілися там в місії ОБСЄ. І поки вони…

Путін: Наш представник?

Порошенко: Так, так.

Путін: Напевно, чому б і ні? Я скажу зараз про це Лаврову. Я не розумію, чому він відмовляється.

Порошенко: Ні-ні. Ну, наші ж його знають, поки просто не встановлено ніяких діалогів. Тому нехай приїдуть, познайомляться і опрацюють сценарій Мінська, бо я вважаю, що ми з Мінська з пустими руками виходити не маємо. Бажано, щоб там уже були конкретні позиції, які приведуть до ефективного результату. Десь так. Ще раз, дякую вам. З наступаючим, я не знаю, раніше називалося Міжнародним днем солідарності трудящих, тому не знаю, в Росії змінили цю назву чи ні. Ми поки стару залишили.

Путін: Та, хрін його знає (сміється).

Порошенко: (сміється) Ясно. Ми з вами люди трудящі, може і до солідарності дійдемо.

Путін: Офіційно називається він у нас – Свято весни і праці, ось як.

Порошенко: От так от. Романтично.

Путін: Завтра буду вручати, ми відновили медалі “Героїв праці”.

Порошенко: Цікаво. Я буду завтра ветеранам вручати “70-річчя Перемоги”.

Путін: Завтра?

Порошенко: Ми зберемося, щоб вони встигли доїхати до регіонів, зробити там. Завтра буде перша партія.

Путін: Як у вас всередині? Справляєтеся з усім?

Порошенко: Справляюся. Чим далі – тим легше, тому що вже вибудовується якась вертикаль. Тому що, коли я прийшов, вертикалі не було – було не просто. Але політичну стабілізацію, звичайно, в умовах економічних проблем, м’яко кажучи, вибудовувати зовсім не просто.

Але, я вам можу сказати, що довгої черги бажаючих (сміється) на посаду українського президента не спостерігається.

Путін: Даремно ви так думаєте. Україна – це цікава і красива країна.

Порошенко: Ну, так я пишаюся тим. Принаймні, я пишаюся тим, що у мене рейтинг підтримки і довіри не падає.

Путін: Ну слава Богу. Це дуже важливо, щоб люди довіряли. Найголовніше.

Порошенко: Це ключове. Добре, Володимиру Володимировичу. Тисну руку. Велике спасибі.

Путін: Обіймаю. До побачення, давайте.

Читайте також:
“Записи Деркача”: Порошенко начебто “готував диверсії” в окупованому Криму в 2016 році

Нагадаємо, на пресконференції 19 травня колишній “регіонал”, а нині позафракційний нардеп Андрій Деркач заявив, що в оприлюднених ним аудіоматеріалах ідеться про факти “міжнародної корупції та держзраду на найвищому державному рівні”.

За словами депутата, записи, датовані 2015-2016 роками, він отримав від журналістів-розслідувачів, а робив їх особисто Петро Порошенко. Тодішній віцепрезидент США Байден і Порошенко обговорюють нібито отримання мільярда доларів для України в обмін на збереження схем енергетичної компанії Burisma, звільнення генпрокурора Віктора Шокіна, розкол коаліції у Верховній Раді, вплив США на фракцію “Самопоміч”, майбутні вибори та ін.
Деркач назвав ці фактом ознаками “зовнішнього управління Україною” – такий штамп використовує і російська пропаганда.

У партії Порошенка “Європейська солідарність” заявили, що оприлюднені Деркачем аудіофрагменти “сфабриковані заради дискредитації України і штучного її втягнення в американську виборчу кампанію”.
У Порошенка вважають, що одним із завдань нардепа Деркача сьогодні “є лобіювання інтересів олігарха Коломойського”, мовляв, “очевидно, “Приватбанк” – це винагорода за участь у цій російській провокації”.

Надалі Деркач продовжив оприлюднювати частини записів розмов президента Порошенка.

Читайте також:
“Справа СЗР”: Венедіктова каже, що проти Порошенка зібрали достатньо доказів для підозри у скоєнні важкого злочину

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна