Поправку до конституції РФ вносять, щоби не повернути Крим Україні, – російський політик

 

Поправка до конституції РФ про захист цілісності Росії потрібна для того, щоби зробити неконституційними будь-які законопроєкти, пов’язані з поверненням Кримського півострову Україні.

Про це заявив співголова робочої групи з розробки поправок до конституції і глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас в інтерв’ю російському “РБК”.

“Це записано для того, щоб ніхто не міг серйозно внести поправку до законодавства, за якою Крим передається Україні. Це робиться для того, щоб жоден орган державної влади, включаючи президента або парламент, або уряд, не могли серйозно вести переговори, наприклад, про повернення Криму Україні”, – заявив російський парламентар.

Ця поправка, серед іншого, також унеможливить врегулювання територіальної проблеми з Японією, яка вимагає повернути їй низку Курильських островів, що її після Другої світової війни окупував СРСР і які тепер контролює Росія.

Поправка сформульована так:

“Російська Федерація забезпечує захист свого суверенітету і територіальної цілісності. Дії (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації державного кордону Російської Федерації з суміжними державами), спрямовані на відчуження частини території Російської Федерації, а також заклики до таких дій не допускаються”.

Вперше з ініціативою включити цю норму до конституції РФ на зустрічі президента з робочою групою виступив актор Володимир Машков.

Путін підтримав цю ідею, але зробив застереження, що “у нас переговори проходять з нашими партнерами з деяких питань”.

Клішас же відзначав, що в разі прийняття цієї поправки, дипломати не зможуть вести переговори з іншими країнами про передачу земель, оскільки “на це буде конституційна заборона”.

Голосування щодо поправок до основного закону РФ має відбутися 1 липня.

У чинному Кримінальному кодексі РФ є ст. 280.1, що забороняє “публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

Ця стаття передбачає максимальне покарання до 4 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк. За ті самі дії, вчинені з використанням засобів масової інформації та інтернету, передбачено до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Читайте також:
Якути й татари виступили проти надання росіянам особливого статусу в конституції РФ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна