В Україні немає різкого зниження показників COVID-19, вимоги щодо карантину залишаться, – Степанов

 

В Україні немає відчутного зниження захворюваності на COVID-19 – уже впродовж місяця кількість нових випадків щодня коливається у межах 350-550 хворих. У таких умовах уряд не може відмовитися від зміни визначених трьох критеріїв для послаблення карантину.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу в неділю, 24 травня.

“В нас немає різкого зниження захворюваності по COVID-19. Ми бачимо, що протягом місяця ми коливаємось в одних і тих же рамках – від 350 до 550 захворюваності кожен день”, – сказав глава МОЗ.

Відтак міністр висловив припущення, що українці для стримування епідемії ще тривалий час муситимуть користуватися засобами захисту та дотримуватись соціальної дистанції, зокрема і під час поїздок у метро та інших видах транспорту.

Перехід на наступний етап адаптивного карантину в Україні можливий лише при виконанні критеріїв, запроваджених Кабміном: кількість нових захворювань, кількість ПЛР-тестувань на душу населення, заповненість лікарень.

“Зараз є багато запитань щодо критеріїв, які визначено постановою уряду по пом’якшенню карантину, другий етап якого розпочався в нас з 22 травня. Там три ознаки. Серед цих ознак особливо ставлять питання щодо кількості тестувань. Він у нас визначений як [не менше] 12 тестувань на 100 тисяч населення. І запитують, чи можна знизити цей показник, тому що є невелика кількість захворювань. Я вам можу сказати дуже просто – якщо взагалі не тестувати, то й кількості хворих не буде. Я маю на увазі – на папері”, – сказав Степанов.

Міністр відзначив важливість усіх трьох критеріїв для пом’якшення карантину.

“Тому зрозуміло, що всі без винятку критерії – як і інцидентність, тобто кількість захворювань за останні сім днів, так і кількість задіяних ліжок в медичних закладах, яка повинна не перевищувати 50%, так і кількість тестувань за останні сім днів, які повинні бути не менше ніж 12 тестувань на 100 тисяч населення. Вони всі є достатньо важливими. І тільки при дотриманні цих критеріїв, згідно з рішенням уряду щодо запровадження адаптивного карантину, можливий перехід на наступний етап”, – підкреслив Степанов.

Глава МОЗ також розповів, що за попередню добу було проведено 7914 досліджень методом ПЛР. Найбільша кількість нових підтверджених випадків – у Чернівецькій області (64), місті Києві (54) та Рівненській області (49).

Як повідомляла “Новинарня“, 3 березня в Україні діагностували перший випадок зараження коронавірусом. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.

Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня: в лікарні 71-річна жінка з Радомишля. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.

Карантинні обмеження в умовах пандемії COVID-19 в Україні були запроваджені з 12 березня.

Згідно з рішенням РНБО, Україна закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення. Раніше оголошено карантин для освітніх закладів. Із 23 березня Київ зупинив всі пасажирські транспортні перевезення, крім критичної сфери.

Із 6 квітня уряд посилив карантинні заходи, а надалі скоригував.

У 20-х числах квітня деякі країни Європи почали поступово виходити з карантину (ДаніяАвстріяЧехія тощо).

22 квітня Кабмін продовжив карантин до 11 травня, а після цього – дещо пом’якшив, але продовжив решту карантинних обмежень до 22 травня.

Із 11 травня почалося послаблення карантинних обмежень в Україні. 20 травня уряд запровадив адаптивний карантин до 22 червня (тобто обмежувальні заходи поступово пом’якшуватимуться залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні).

Передбачається, що буде п’ять етапів послаблення карантину. Із 22 травня в Україні впроваджується другий етап, в рамках якого, зокрема, передбачено запуск роботи громадського і внутрішньообласного транспорту, відкриття дитсадків.

23 травня в Києві запустили у звичайному режимі наземний громадський транспорт.

Із 1 червня, за умови дотримання протиепідемічних вимог, зможуть працювати фітнес-центри (групові заняття не більше, ніж 10 осіб), будуть дозволені міжобласні перевезення і відновиться робота залізничного пасажирського транспорту. Із 15 червня заплановано відновлення авіаперельотів.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 24 травня діагностованих випадків COVID-19 становить 20 986. За добу виявлено 406 нових хворих, померли 12 людей.

Читайте також:
В інтернаті для старих й інвалідів на Рівненщині виявили 24 хворих на коронавірус

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна