ВООЗ закликала світ не послаблювати карантин надто рано

 

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала країни, де прийняті обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією коронавірусу, не скасовувати їх занадто рано.

Про це у вівторок, 7 квітня ,заявив офіційний представник ВООЗ Крістіан Ліндмайер, повідомляє Reuters.

Він зазначив, що Всесвітня організація охорони здоров’я зараз не має загальних рекомендацій для країн і регіонів щодо пом’якшення заходів для уповільнення поширення пандемії коронавірусу.

Водночас Ліндмайер закликав послаблювати карантин обережно і не поспішати.

“Одне з найважливіших завдань – не послаблювати карантинні заходи занадто рано, щоби не повернутися на старі позиції. Ця ситуація схожа до того, як хвора людина встає з ліжка занадто рано і починає працювати. Тоді вона ризикує повернутися в таку же ситуацію, ще й з ускладненнями”, – наголосив Ліндмайер.Норвегія послабить карантин: з 20 квітня почнуть працювати дитсадки

Як інформувала “Новинарня“, деякі країни Європи послаблюють карантинні заходи. Зокрема, у Норвегії з 20 квітня поступово відновлюватимуть роботу дитсадків і навчання у школах. А 27 квітня бізнеси, які передбачають контакт між клієнтами і працівниками, такі як перукарні чи салони краси, можуть знову відкритися, якщо вони будуть відповідати вимогам заходів інфекційного контролю.

Уряд Чехії вирішив послабити певні обмеження, запроваджені для боротьби з поширенням коронавірусу.Наприклад, з 7 квітня будуть дозволені заняття спортом та відкриті спортивні майданчики, а з 9 квітня відкриють магазини будівельних матеріалів, техніки, продажу товарів для різноманітних хобі та сервіси ремонту велосипедів.

У Данії церкви, бібліотеки і клуби для занять спортом та інших заходів будуть закриті щонайменше до 10 травня, як і торговельні центри. Проте вже наступного тижня у цій країні відновлять навчання для молодших школярів, старші же навчатимуться, ймовірно, з середини травня.

Читайте також:
У Британії зросла смертність від коронавірусу: понад 850 загиблих за добу

У Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~5%). Вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 21:00 7 квітня у світі лабораторно зафіксовано понад 1 млн 390 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 75 945 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 289 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (379 тис. випадків), Іспанія (140,5 тис.), Італія (135,5 тис.), Німеччина (105,6 тис.), Франція (98,9 тис.), Китай (82,7 тис.), Іран, Велика Британія, Туреччина, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Канада, Австрія, Португалія, Бразилія, Південна Корея.
Найбільше померлих – в Італії (понад 17,1 тис.).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом на ранок 7 квітня в Україні зареєстровано 1462 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 45 з них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Читайте також:
Україна знаходиться на порозі піку коронавірусної хвороби, – МОЗ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна