У Києві від коронавірусу помер 35-річний спортсмен без хронічних хвороб

 

У столичній Олександрівській клінічній лікарні 6 квітня помер 35-річний Максим Кравченко, якого два тижні рятували медики.

Про це у вівторок, 7 квітня, йдеться у сюжеті “ТСН”.

Чоловік займався спортом, не вживав алкоголь, не палив і майже ніколи не жалівся на проблеми зі здоров’ям.

Максим Кравченко народився в Дніпрі. Останні сім років жив у Києві. Він обожнював подорожі, однак останнім часом не виїжджав за кордон. Лікарі підозрюють, що коронавірус чоловік підчепив у столиці.

Про смерть Максима повідомила головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко:

“Повірте, кожний лікар дуже переживає втрату пацієнта. Ми боролись за життя, застосовуючи всі сучасні технології, які зараз використовують лікарі у всьому світі. Проте ми не змогли”.

За словами столичного мера Віталія Кличка, за життя чоловіка майже два тижні боролися лікарі, він був підключений до апарату насичення крові киснем, але у чоловіка були дуже уражені легені.

У соціальних мережах загиблого згадують рідні та друзі як оптиміста і найкращого татка двох дітей.

Тиждень друзі Максима через фейсбук шукали для нього ліки, яких в аптеках не було. Брат хворого на коронавірус розповів журналістам, що ліки вони таки знайшли. Утім, ця терапія теж не була ефективною.

Коли, як і де поховають Максима, навіть рідному брату медики поки не повідомляли.

Читайте також:
У Києво-Печерській лаврі зафіксовано 4 випадки коронавірусу, – Кличко

У Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~5%). Вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 9:50 7 квітня у світі лабораторно зафіксовано понад 1 млн 348 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 74 816 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 284 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (368 тис. випадків), Іспанія (136 тис.), Італія (132 тис.), Німеччина (103 тис.), Франція (98 тис.), Китай (82,6 тис.), Іран, Велика Британія, Туреччина, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Канада, Австрія, Португалія, Бразилія, Південна Корея.
Найбільше померлих – в Італії (понад 16,5 тис.).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом на ранок 7 квітня в Україні зареєстровано 1462 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 45 з них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Багато країн запровадили надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Згідно з рішенням РНБО, Україна також закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення. Раніше оголошено карантин для освітніх закладів. Із 23 березня Київ зупинив всі пасажирські транспортні перевезення, крім критичної сфери. Із 6 квітня уряд посилив карантинні заходи.

Читайте також:
В Італії – найменше число нових хворих на COVID-19 за три тижні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна