В Україні хочуть ввести “масочний режим”, МВС анонсує продовження карантину до 15 травня

 

Із 6 по 24 квітня в Україні можуть ввести більш жорсткі карантинні заходи.

Про це йшлося в середу, 1 квітня, на щоденній селекторній нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з поширенням коронавірусу.

“На нараді було розглянуто можливість упровадження додаткових, більш жорстких карантинних заходів. Зокрема, йшлося про режим “усі в масках” з 6 по 24 квітня та обмеження кількості людей при перебуванні на вулиці. Адже саме на Великодні свята очікується пік захворюваності на коронавірус”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що, аби запобігти цьому, влада провела переговори з усіма телевізійними групами щодо трансляції великодніх богослужінь.

Поки що лише три телеканали не дали відповіді щодо таких показів, але перемовини з ними тривають.

Також на селекторній нараді йшлося про те, що уряд готує протокол лікування COVІD-19.

Україна закуповуватиме за кордоном ліки, щоб запобігати ускладненням хвороби й не доводити недужих до потреби у штучній вентиляції легень.

Очільник уряду Денис Шмигаль повідомив, що було зупинено зростання цін на соціально значущі товари, деякі продукти навіть подешевшали.

Крім того, Кабінет Міністрів розробляє програму зі створення робочих місць для тих, хто приїхав з-за кордону чи втратив роботу у зв’язку з поширенням коронавірусу.

“Ми плануємо створити багато робочих місць уже за кілька тижнів. Зокрема, нам будуть потрібні люди для ремонту доріг, вимощування тротуарів, прибирання територій. Багато різних вакансій”, – зазначив Денис Шмигаль.

Зеленський додав, що влада складе списки малозабезпечених категорій громадян, щоб надати фінансову допомогу найбіднішим українцям під час карантину.

Тим часом заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у фейсбуці повідомив, що пік епідемії коронавірусу в Україні очікується в період між 15 і 25 квітня.

“Україну чекають важкі часи від спалаху епідемії. Але не варто займатися самообманом, важкі часи ще попереду. Порівняйте динаміку виявлення інфіковані в Україні та в Іспанії. 28 лютого в Іспанії було виявлено лише 33 інфікованих. А все через 21 день серед інфікованих було вже 25 496 жертв вірусу. Ми очікуємо пік епідемії приблизно на дати 15-25 квітня”, – написав Геращенко.

Також він зазначив, що існує можливість продовження карантину до 15 травня і закликав українців дотримуватися карантинних правил.

“Головна, а по суті, єдина задача карантину – це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії, коли кожен заражений, перед встановленням діагнозу встигав заразити інших 3-4 людини. Епідемія зупиняється лише тоді, коли інфікований, до моменту виявлення у нього захворювання, за статистикою, встигає заразити менше однієї людини”, – заявив Геращенко.

Читайте також:
День скорботи в Італії: 837 смертей протягом доби, рівень нових заражень не зростає

У Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~4%). Вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 09:30 1 квітня у світі лабораторно зафіксовано понад 860 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 42 345 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 178 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (189 тис. випадків), Італія (105 тис.), Іспанія (95 тис.), Китай (82 тис.), Німеччина (71 тис.), Франція, Іран, Велика Британія, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Туреччина, Південна Корея, Австрія, Канада, Португалія.

Найбільше померлих – в Італії.

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом ранок 1 квітня в Україні зареєстровано 669 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 17 із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Читайте також:
Хто думає, що коронавірус – це жарт, той ідіот, – Малиновський

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна