Український “Руслан” доставив із Китаю в Чехію 100 тонн захисних засобів. ВІДЕО

 

До Чехії, на аеродром міста Пардубіце, в ніч на 22 березня прибув український літак Ан-124 “Руслан”, який доставив із китайського Шеньчженя захисні маски та інші засоби для протидії поширенню коронавірусу.

На борту літака – 106 тонн вантажу: 5 мільйонів захисних масок, 2 мільйони респіраторів, 80 тисяч захисних окулярів, 120 тисяч захисних костюмів, 50 тисяч тестів.

Приземлення “Руслана” в прямому ефірі транслював головний інформаційний канал громадського телебачення ČT-24.

Як інформує iDnes.cz, на летовищі український літак зустріли голова уряду Чехії Андрей Бабіш, міністр оборони Любомір Метнар, міністр внутрішніх справ Ян Гамачек та ін.

Вивантажувати засоби взялися 115 військових. Вантаж із Китаю буде без затримок розвезено до міст і сіл по всій Чехії.

Політ коштував 35 мільйонів крон. За словами міністра охорони здоров’я Адама Войцеха, це одне з найбільших перевезень медичних матеріалів в історії Чехії.

За словами членів екіпажу, ця місія є дуже складною. “Antonov Logistics SALIS (ALS) запровадив процедури для максимального захисту екіпажу. Наприклад, заборонено прямий контакт між екіпажем літака та місцевими жителями. Влада Китаю також погодилася відхилитись від своїх національних правил і дозволила екіпажу залишатися на борту літака під час паспортного контролю”, – розповів офіцер NSPA (Агентство спеціального забезпечення військових товарів та послуг НАТО).

За інформацією міністерства охорони здоров’я Чехії, станом на кінець дня 21 березня в країні зареєстровано 995 осіб із коронавірусом. Шестеро осіб повністю вилікувалися. Проведено 13704 тести.

Читайте також:
Ватикан відпустив гріхи хворим на коронавірус, лікарям та доглядальникам

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~3,4%, за іншими даними – близько 4%). Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на полудень 22 березня у світі лабораторно зафіксовано понад 307,3 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 13049 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 92,4 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – Китай, Італія, США, Іспанія, Німеччина, Іран, Франція, Південна Корея, Швейцарія, Велика Британія, Нідерланди, Австрія.

Найбільше людей померли в Італії – 4825 (за минулу добу – майже 800).

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема й Молдова, Грузія та ін.

Читайте також:
“Коронавірус_інфо”: МОЗ запустив канал сповіщень через Viber

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна