У ПС ЗСУ розповіли про першу льотну зміну ударних безпілотників Bayraktar

 

Днями відбулася перша льотна зміна закуплених у Туреччини ударних безпілотників Bayraktar, які віднедавна є на озброєнні ЗСУ.

“Це потужне технічне підсилення наших Повітряних сил. Події в Сирії, а саме нещодавня атака турецьких безпілотників по військах Асада, продемонстрували високу ефективність ударних “пташок” подібного типу”, – пише інформагентство Міноборони АрміяInform.

У командуванні Повітряних сил ЗСУ зазначили, що від моменту отримання на озброєння безпілотних комплексів Bayraktar до першого польоту в українському небі пройшло неповних три місяці. Про це розповів полковник Сергій Голубцов, начальник авіації — начальник управління підготовки авіації командування ПС ЗС.

“Техніку ми отримали в грудні. Розуміючи ситуацію у нашій країні, турецька сторона пішла нам назустріч, адже планувалось, що комплекси будуть передані Повітряним силам лише у травні цього року. Тож ми навіть випереджаємо умови, прописані в контракті.
Польотам на аеродромі передувала тривала тренажна підготовка, кожен пілот повинен був отримати певний наліт на тренажері. До того ж цей безпілотний комплекс вимагає серйозної організації польотів, що схожа до пілотованих літаків. Ми максимально швидко підняли в небо Bayraktar TB2 і приступили до бойової підготовки”, – сказав Голубцов.

У командуванні Повітряних сил зазначили, що після подій у Сирії “під іншим кутом подивились на можливості нового для нашого війська комплексу”.

Читайте також:
Українські Bayraktar TB2 усе ще не боєготові

Як інформувала “Новинарня“, про купівлю ударних безпілотників “Байрактар” Україна почала домовлятися з Туреччиною в листопаді 2018 року.
“Укрспецекспорт” і турецька компанія Baykar Makina підписали угоду про закупівлю їх для української армії в січні 2019 року.
Тоді радник президента Петра Порошенка Юрій Бірюков писав: “Bayraktar TB2, договір підписаний, скоро будуть поставки. Ударний БПЛА, який ми купуємо в повному комплекті, з озброєнням. Це шість планерів, це сотні ракет, це станції управління, це навчання персоналу і… це підготовка спільного виробництва частини комплексів на території України. Смертоносний птах, який може висіти в повітрі добу, на висоті 8 кілометрів”.

У березні 2019 року пройшли випробування “Байрактарів” в Україні.

Наприкінці вересня 2019 року в Туреччині відбувся випуск українських військових операторів ударних БПЛА Bayraktar TB2.

Читайте також:
Український дрон із новітніми датчикам виявляє міни з точністю до сантиметра

Важкий ударний БПЛА Akinci з українськими двигунами виконав перший політ. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна