Інформацію щодо наявності російського паспорта в колишнього народного депутата України Олександра Онищенка перевіряють.
Про це у середу, 12 лютого, заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час звіту на засіданні Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, повідомляє “Укрінформ”.
“Учора ми вже зі ЗМІ дізналися, зараз перевіряємо своїми каналами процесуальними, що в нього (Онищенка, – “Н”), виявляється, російський паспорт весь цей час був”, – зазначив Холодницький.
Він додав, що справа Онищенка відкладена до травня 2020 року у зв’язку з необхідністю передання повістки в Німеччину.
Як повідомляла “Новинарня“, про те, що нардеп-мільйонер Олександр Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі, що завдало державі збитків на мільярди гривень, НАБУ заявило в червні 2016 року.
Керівниками злочинного угрупування, крім самого депутата, вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.
Їх та інших фігурантів справи вперше затримали в червні 2016 року, однак відпустили під заставу.
Верховна Рада 5 липня 2016 року зняла з Онищенка недоторканність, але той втік з України та перебуває в розшуку. Інтерпол відмовився оголошувати Онищенка в міжнародний розшук.
Українським ЗМІ Онищенко давав інтерв’ю в Іспанії. Він заявляв, що раніше був партнером президента Порошенка в корупційних політичних схемах, але надалі Порошенко “здав” його.
Онищенко постійно заявляв, що має записи із компроматом на президента.
Адвокатом Онищенка у лютому 2018 року стала екскандидатка в аудитори НАБУ Марта Берш зі США.
Українським ЗМІ Онищенко давав інтерв’ю в Іспанії. Він заявляє, що раніше був партнером президента Порошенка в корупційних політичних схемах, але надалі Порошенко “здав” його.
Онищенко постійно говорив, що має записи із компроматом на президента Порошенка.
У жовтні 2016 року НАБУ повідомило про те, що наявність в Олександра Онищенка паспорта громадянина Греції. СБУ заявляло також про російське громадянство втікача.
Із 2017 року він мешкав також у Німеччині, де придбав нерухомість і запросив громадянство ФРН.
Про те, що НАБУ завершило досудове розслідування щодо Онищенка, повідомлялося в липні 2018 року.
Народному депутату-втікачу інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27 (види співучасників), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191 (привласнення майна), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 205-1 (підроблення документів), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 388 (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт) КК України.
У лютому 2019 року його справа пішла до суду.
У липні 2019 року Онищенко намагався балотуватися по мажоритарному округу до Верховної Ради України, але ЦВК і суд зняли його з реєстрації.
Німецькі правоохоронці 29 листопада затримали екснардепа Олександра Онищенка в німецькому місті Аахен за запитом Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Антикорупційний суд 21 січня 2020 року слухав справу Онищенка у спеціальному судовому розгляді, тобто – заочно, адже фігурант перебуває за межами країни.
Читайте також:
У Борисполі затримали фігурантку “газової справи Онищенка” – матір нардепа-втікача
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!