“Газова справа” нардепа Онищенка пішла до суду

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура затвердила та спрямувала до суду обвинувальний акт у так званій “газовій справі” стосовно нардепа Олександра Онищенка та його фінансового директора.

Про це повідомила прес-служба САП.

“Народному депутату інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27 (види співучасників), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191 (привласнення майна), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 205-1 (підроблення документів), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 388 (Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт) КК України”, – сказано в повідомленні.

Фінандиректора обвинувачують за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27 (види співучасників), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191 (привласнення майна), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 205-1 (підроблення документів), ч. 3 ст. 209 (відмивання коштів) КК України.

У САП нагадали, що досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалось у порядку спеціального досудового розслідування (заочно).

Обвинувачені проігнорували виклики на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження та не з’явилися на виклик для отримання обвинувального акта й додатків до нього, тому ці документи вручили їхнім захисникам.

У САП додали, що обвинувачені у будь-який час можуть прийняти рішення про персональну участь і відстоювання своєї позиції в суді.

“У випадку подальшого переховування вказаних осіб від суду, судовий розгляд щодо останніх, на підставі відповідного клопотання прокурора, може здійснюватись за їх відсутності в порядку спеціального судового провадження”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, про те, що НАБУ завершило досудове розслідування щодо нардепа-втікача Онищенка, повідомлялося в липні 2018 року.

Читайте також:
Чорногорія видала Україні співучасницю “газових схем” Онищенка

Як повідомляла “Новинарня“, про те, що нардеп-мільйонер Олександр Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі, що завдало державі збитків на мільярди гривень,  НАБУ заявило в червні 2016 року.
Керівниками злочинного угрупування, крім самого депутата, вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.

Верховна Рада 5 липня 2016 року зняла з Онищенка недоторканність, але той втік з України та перебуває в розшуку. Інтерпол відмовився оголошувати Онищенка в міжнародний розшук.

Українським ЗМІ Онищенко дає інтерв’ю в Іспанії. Він заявляє, що раніше був партнером президента Порошенка в корупційних політичних схемах, але надалі Порошенко “здав” його.
Онищенко постійно говорить, що має записи із компроматом на президента.

Адвокатом Онищенка у лютому 2018 року стала екс-кандидатка в аудитори НАБУ Марта Борщ зі США.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна