У Верховній Раді 15 народних депутатів із різних фракцій зареєстрували законопроєкт №3006, покликаний “покласти край акустичному насильству в пасажирському транспорті”.
Як передає “Новинарня“, про це у середу, 5 лютого, повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у фейсбуці.
“Щиро дякую громадським організаціям, які порушили цю проблему у нещодавній заяві та колегам-депутатам, які усвідомлюють потребу захистити людей від нав’язливого звуку під час поїздок”, – написав В’ятрович.
За його словами, ухваливши цей законопроєкт, парламент запровадить в Україні правила, які діють в усьому цивілізованому світі.
“Пасажири на всіх видах транспорту зможуть їхати в тиші, а не доводити водіям своє право не слухати звуки “шансону” чи якогось серіалу. Трансляція звуку музики чи фільмів на пасажирських рейсах дозволятиметься лише через навушники”, – додав нардеп.
Як писала “Новинарня“, 31 січня низка громадських організацій виступила з колективним зверненням до Верховної Ради та уряду з вимогою заборонити трансляцію в пасажирському транспорті будь-якої інформації, що не стосується безпосередньо подорожі або безпеки пасажирів.
Ця ініціатива стала наслідком інциденту в автобусі компанії “Вінев”, що трапився у ніч на 27 січня, коли військові волонтерки Ярина Чорногуз та Анастасія Конфедерат поверталися з Луцька до Києва з похорону загиблого на Донбасі бійця 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ Миколи Сорочука. У салоні транслювався, за словами волонтерок, російський серіал.
Через незгоду водія і пасажирів вимкнути серіал дівчата були змушені посеред траси вийти з автобуса. Цей інцидент отримав значний суспільний розголос.
Згодом Чорногуз на фейсбуці написала, що водій передзвонив їй та вибачився. Тоді ж стало відомо, що водіїв автобуса “Луцьк-Київ” звільнять.
Читайте також:
“Слуга народу” погрожує поліцією волонтеркам, які виступили проти російського серіалу в автобусі
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!