Невдалий імпічмент: Сенат США виправдав Трампа за обома пунктами

 

Поразкою завершилася спроба Демократичної партії США змістити президента Дональда Трампа в процесі імпічменту.
У середу, 5 лютого, Сенат США проголосував за те, щоб визнати главу Білого дому невинуватим за обома статтями імпічменту.

Як передає CNN, за другою статтею – перешкоджання Конгресу – голоси республіканців і демократів розподілилися 53:47, тобто всі 53 представники Республіканської партії висловилися за те, щоб виправдати президента й підтвердили свою більшість.

При цьому для імпічменту було необхідно 67 голосів.

За першою статтею – зловживання владою – табло показало 52 “проти” і 48 “за”.

Сенатор від Республіканської партії від штату Юта Мітт Ромні вперше в американській політичній історії підтримав обвинувачення проти президента зі своєї ж партії – проголосував “за” щодо зловживання Трампа владою.
Але Ромні висловився “проти” в другому голосуванні.

Обвинувачення Трампа у зловживанні владою ґрунтувалося на факті заморожування військової допомоги Україні влітку 2019 року і на свідченнях про те, що президент США нібито вимагав від Києва вести розслідування діяльності сина його конкурента на виборах Джо Байдена в Україні.
Обвинувачення в перешкоджанні роботі Конгресу було пов’язано з тим, що Білий дім заборонив давати свідчення чиновникам та надавати документи, пов’язані з розслідуванням.

Республіканці і сам Трамп стверджують, що президент не порушив жодних законів.

Як інформувала “Новинарня“, у вересні 2019 року в Конгресі США почалося розслідування щодо можливості імпічменту президента Дональда Трампа, після того як співробітник спецслужб написав скаргу про тиск, який президент США, за його даними, чинив на президента України Володимира Зеленського в телефонній розмові з метою нашкодити колишньому віцепрезиденту-демократу Джо Байдену.

ЗМІ стверджували, що Трамп нібито вимагав від Зеленського розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах 2020 року Джо Байдена та його сина Гантера.

Ідеться про те, що з 2014 року по лютий 2019-го Гантер Байден в Україні був головою ради директорів енергетичної компанії “Бурізма”, і це могло містити ознаки політичної корупції з боку колишнього віцепрезидента США Байдена, адже той міг бути причетний до згортання кримінального розслідування щодо “Бурізми”.

За припущеннями медіа та американської опозиції, глава Білого дому міг шантажувати Зеленського припиненням військової допомоги Україні. У серпні стало відомо, що Білий дім справді призупиняє допомогу Україні для перевірки.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулася 25 липня.

Відповідно до стенограми розмови, Трамп згадує про справу Байдена в Україні, Зеленський говорить, що нею займеться новий генпрокурор, і Трамп зазначає, що до Києва зателефонує його особистий адвокат Руді Джуліані.

У ході наступних пояснень Джуліані заплутався у своїх заявах та ненароком визнав, що справді вимагав від представників офіційної влади України розпочати розслідування проти родини Джо Байдена, попри багаторазові запевнення Вашингтона, що жодних таких вимог на офіційному рівні не було.

Сам президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого конкурента Байдена. Але при цьому Трамп заперечує, що домовлявся із Зеленським власне про початок розслідування українськими правоохоронцями справи проти сина Джо Байдена.

Військова допомога Вашингтона Києву після перевірки Пентагоном була відновлена в серпні.

Білий дім, Пентагон, адвокат Джуліані та віцепрезидент США Майк Пенс відмовилися надавати документи комітетам Палати представників на запити щодо імпічменту.

Демократична партія США використовує цю ситуацію в політичній боротьбі проти республіканця Трампа, який є фаворитом виборів-2022.

Палата представників Конгресу 31 жовтня ухвалила резолюцію на підтримку процедури імпічменту президента Трампа.

19 грудня Палата представників, де більшість мають демократи, оголосила імпічмент Трампу за двома представленими демократами статтями обвинувачення: у зловживанні владою і в перешкоджанні роботі Конгресу.

Читайте також:
Спікерка Палати представників Пелосі порвала промову Трампа після його виступу в Конгресі. ВІДЕО

“Найсильніша поляризація в історії”:
рейтинг Трампа досяг максимуму за весь час його президентства

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна