Уряд вніс у Раду законопроєкт про часткову приватизацію Укрзалізниці й Нафтогазу

 

Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Як передає “Новинарня” із посиланням на сайт парламенту, документ зареєстрували 3 лютого.

Водночас текст законопроєкту та пояснювальна записка до нього поки не опубліковані.

15 січня уряд затвердив перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати.

До переліку акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою за 50 відсотків +1 акція та не підлягає приватизації, увійшли, зокрема, публічне акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, акціонерне товариство “Магістральні газопроводи України”, “Укртрансгаз”, Публічне акціонерне товариство “Укрнафта”, Акціонерне товариство “Укргазвидобування”, акціонерне товариство “Укртранснафта”.

У списку також є ПАТ “Київський завод “Радар”, Науково-виробниче об’єднання “Київський завод автоматики”, завод “Маяк”, Український науково-дослідний інститут авіаційної технології, Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів. Теж не можна приватизувати Укрзалізницю, Укрпошту, АТ “Хартрон”.

До переліку акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить сто відсотків, державних унітарних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації, увійшли Національна атомна енергогенеруюча компанія переліку”Енергоатом”, “Укргідроенерго”, Національна енергетична компанія “Укренерго”, “Спецоборонмаш”, Харківський механічний завод, Центральне конструкторське бюро “Протон”.

У списку – Державне підприємство “Антонов”, Житомирський бронетанковий завод, Державне підприємство “Завод імені В. О. Малишева”, Харківський бронетанковий завод та низка інших.

Читайте також:
Фонд держмайна продає дев’ять підприємств “Укроборонпрому”

На підпис Зеленському передали закон про приватизацію державних кіностудій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна