Нацбанк заявив про тиск з боку Коломойського

 

Правління НБУ повідомило про тиск, який на установу здійснює колишній власник “Приватбанку”, олігарх Ігор Коломойський.

Відповідне звернення розмістили на офіційному сайті фінустанови у середу, 27 листопада.

Зокрема у Нацбанку поскаржилися, що невідомі “тітушки” намагалися проникнути до головної будівлі установи у Києві, а також під стінами будівлі тривають “замовні мітинги”.

“Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник “Приватбанку” Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів виведених із “Приватбанку” до націоналізації. Водночас держава – президент, уряд, Національний банк – об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті”, – повідомили у правлінні Нацбанку.

У Нацбанку зазначають, що про те, що тиск на установу здійснює саме Ігор Коломойський свідчить участь у мітингах під Нацбанком працівників заводу олігарха, інформаційну атаку на НБУ здійснюють на підконтрольних Коломойському інформаційних ресурсах, а також за посередництва депутата Олександра Дубінського, який раніше працював на телеканалі Коломойського.

“Попри тиск, ми і надалі захищаємо спільну позицію держави: колишні власники банків мають нести відповідальність за виведення коштів вкладників та доведення банків до банкрутства”, — додали у Нацбанку.

Як писала “Новинарня“, нещодавно олігарх Ігор Коломойський заявив, що незабаром поверне собі “Приватбанк”.

Нагадаємо, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів “Приватбанку” (найбільші – бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк.

Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.

Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною. Тривають судові суперечки (і в Україні, і в закордонних юрисдикціях).

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію “Приватбанку”. У відповідь на це Кабмін, Нацбанк і “Приватбанк” одразу в травні оскаржили це рішення.

15 жовтня “Приватбанк” здобув перемогу в Апеляційному суді Англії та Вельсу у справі проти Коломойського та Боголюбова.

Судді вирішили, що “Приватбанк” має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі близько 3 мільярдів доларів. А судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті.

Читайте також:
“Слуга народу” не проводитиме внутрішнє розслідування щодо статків Дубінського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна