РФ на “вибори” в Криму зганяла солдатів-строковиків. Як реагує цивілізований світ

 

8 вересня на території анексованого півострова російська окупаційна влада провела “вибори” до нелегітимного парламенту Криму і в місцеві органи влади. МЗС України закликало світ не визнавати ці “вибори”.

Як повідомляє “Новинарня“, реакція і Європейського Союзу, і дипломатичних представництв країн-учасниць була блискавичною – псевдовибори засудили ще в день їх проведення.

Як відомо, в Росії 8 вересня пройшов так званий “єдиний день виборів” до регіональних та місцевих органів, а також депутатів на вакантні місця у Державній Думі Росії. Російська влада провела ці “вибори” і в окупованому Криму.

У Севастополі на російських виборах до парламенту міста 8 вересня фіксували низьку явку “виборців”. У першій половині дня прийшли голосувати в основному пенсіонери і військові. В середньому, за попередніми даними рівень активності виборців склав близько 10%. Загалом явка на цього річних нелегітимних виборах у Криму була на 11% меншою, аніж у вересні 2014 року.

ЦВК Росії 8 вересня опублікувала інформацію, згідно з якою найактивнішими у Криму виявилися жителі Нижньогірського району– 33,37%, Судака – 29,14% і Євпаторії – 28,19%. Найменше людей прийшло на вибори у Сімферопольському районі – 14,76%, Радянському районі – 16,04% і Сакському районі – 20,28%.

Як повідомив журналістам координатор виборчого штабу КПРФ в Балаклаві Олексій Меркулов, щонайменше на трьох виборчих дільницях у місті спостерігачі зафіксували підвезення людей. Йдеться про солдатів-строковиків, які не орієнтуються в місті.

“Також ми бачили людей, яких строєм приводили на ділянки. Очевидно, це були теж військові, але одягнені вони були в цивільний одяг”, – сказав політик.

Поруч із військовими, передають спостерігачі КПРФ, завжди перебувають начальники, що фіксують кількість тих, хто проголосував на своїх бланках, до змісту яких немає доступу ні у спостерігачів, ні у членів комісій.

Прокуратура Автономної Республіки Крим закликала жителів півострова не брати участь в цих “виборах”.

Офіційний Київ та країни Заходу неодноразово заявляли, що не визнають законності проведення Росією будь-яких виборів в анексованому Криму.

Так, Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів дати принципову оцінку незаконним діям Росії з організації і проведення так званих “місцевих виборів” в тимчасово окупованому Криму.

“МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з проведенням Російською Федерацією 8 вересня 2019 року на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь так званих “місцевих виборів” до незаконних інституцій, утворених російською окупаційною адміністрацією… Так звані “місцеві вибори” становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права”, – йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Українські дипломати наголошують, що “результати цього незаконного голосування є юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків”.

“Всі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму особи нестимуть відповідальність, згідно із законодавством України”, – йдеться у заяві.

У пресслужбі Представництва Європейського союзу в Україні відповіли, що Європейський союз не визнає проведені 8 вересня російською владою в Криму і Севастополі вибори депутатів парламентів і місцевих рад.

“Європейський союз не визнає незаконну анексію Криму і Севастополя Росією. Тому ми не визнаємо проведення місцевих виборів Росією на Кримському півострові, а також місцевих або національних представників, обраних на території, яка є українською”, – сказали в пресслужбі представництва.

Заяви про невизнання “виборів” в окупованому Криму зробили глави міністерств закордонних справ Литви і Латвії Лінас Лінкявічюс і Едгарс Ринкевич.

“Литва не визнає сьогоднішні “вибори” у Криму та Севастополі, незаконно анексованих Росією. Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, і засуджуємо російську окупацію Криму і порушення міжнародного права”, – заявив Лінкявічюс.

У свою чергу глава МЗС Латвії підтвердив, що Рига не визнає місцевих виборів, які проводяться незаконно окупованих і анексованих Росією Криму і Севастополі.

“Я підтверджую нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, – зазначив Ринкевич.

Міністерство закордонних справ Республіки Польща вибори в Криму вважає нелегальними.

“Польща невпинно підтримує незалежність, суверенність та інтегральну цілісність України. Анексія Криму, української території, Російською Федерацією у березні 2014 року є порушенням міжнародного права, про що наголошено в резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262. Тому “дії, які проводить російська влада на території окупованого Криму, Польща вважає нелегальними і результати “виборів” – недійсними”, – мовиться у заяві МЗС Польщі.

МЗС Польщі також вкотре звертає увагу «на погіршення ситуації з прав людини в Криму, обмеження громадянської та релігійної свободи, а також – регулярні нелегальні затримання, які стосуються, передусім, кримських татар».

Польща звертається до міжнародної спільноти із закликом проявляти солідарність “у спротиві щодо тих дій, які реалізує Російська Федерація на анексованому півострові”.

Як інформувала “Новинарня“, ЦВК акредитувала на вибори італійського друга Путіна, який відвідував анексований Крим.

Читайте також:
ЄС запровадив санкції проти 5 осіб, відповідальних за незаконні “вибори” Путіна в Криму

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна