Справа Вишинського: головний редактор росЗМІ залишається в СІЗО

 

Апеляційний суд Києва переніс судове засідання у справі головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого звинувачують у державній зраді. Скаргу Вишинський написав на рішення Подільського райсуду про продовження тримання його під вартою.

Як повідомляє “Новинарня“, про це у вівторок, 13 серпня, інформує “Громадське”.

Наступне засідання відбудеться 20 серпня, об 11:00. Розгляд справи перенесли, бо не всі адвокати Вишинського прийшли в суд.

Захисник журналіста Андрій Доманський повідомив, що його колеги не прийшли на засідання, оскільки беруть участь в інших справах.

Як відомо, 19 липня 2019 року суд вирішив залишити Вишинського під вартою до 19 вересня.

Як повідомляла “Новинарня“, 15 травня 2018 року відбулося затримання Кирила Вишинського та обшуки в київському офісі “РИА Новости Украина”, який він очолював.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (“державна зрада”). Вишинському оголосили про підозру. При обшуку в нього виявили медаль за здобуття Росією Криму, паспорт громадянина РФ тощо.

Обшуки було проведено також у квартирі кореспондента РІА “Новости” в Україні Людмили Лисенко та глави представництва російської держагенції Андрія Бородіна.

Заступник голови СБУ Віктор Кононенко заявив, що Росія щомісяця виділяла на “РИА Новости Украина” 53 тисячі євро, які переводилися через фіктивну сербську фірму.
В обов’язки керівника “РИА Новости Украина” входило загальне керівництво представництвом, фінансова та адміністративна робота, визначення основних напрямків діяльності та структурних підрозділів, контроль ідеологічного та політичного контенту. Слідство посилається на численні антиукраїнські публікації на порталі “РИА Новости Украина”, а також листування та інші контакти Вишинського з кураторами в Москві, які давали йому ідеологічні завдання.

Згідно з висновками судово-лінгвістичної семантико-текстуальної, низка публікацій, підготовлених та поширених на сайті “РИА Новости Украина” під керівництвом Вишинського, спрямовані на виправдання агресії Росії проти України, обґрунтовують належність Криму до РФ, легітимізують створення “ЛНР/ДНР”, розпалюють міжнаціональну ворожнечу в Україні.

З огляду на доведений факт фінансування очолюваної Вишинським групи людей з федерального бюджету Російської Федерації, в СБУ стверджують, що Вишинський брав активну участь в інформаційній війні Росії проти України, а не займався журналістською діяльністю.

Херсонський міський суд 17 травня арештував Вишинського на два місяці – до 13 липня – без права внесення застави (заставу не передбачає 111-та стаття КК про державну зраду, яку йому інкримінують).
Згодом Апеляційний залишив пропагандиста під арештом. При цьому він заявив про вихід із громадянства України.

Надалі суд продовжував арешт Вишинського.

Українська сторона пропонує обміняти Вишинського серед 36 росіян на наших політв’язнів в РФ.

Після рішення Конституційного Суду запобіжним заходом для Вишинського може бути не лише безальтернативне тривання під вартою.

На засіданні Подільського райсуду 15 липня російська омбудсманка Тетяна Москалькова подавала клопотання про звільнення Вишинського з-під арешту.

18 липня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи заяву Володимира Зеленського про те, що першим кроком до нормалізації діалогу Москви і Києва могло б стати звільнення українських моряків, заявив, що таким кроком могло б стати повернення до Росії керівника “РИА Новости-Украина” Вишинського.

Читайте також:
Прокуратура звинуватила Вишинського у публікації 72 антиукраїнських статей

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна