Об’єднаний “Марш захисників”: яким буде альтернативний парад на Хрещатику в День Незалежності

доповнено

На День Незалежності, 24 серпня, у центрі Києва відбудеться ініційований громадськістю “Марш захисників України” – зведений парад ветеранів і учасників російсько-української війни, до участі в якому запрошують також представників волонтерських ініціатив та всіх охочих.
Формат параду і склад його учасників обговорює організаційний комітет із представників різних громадських, ветеранських та парамілітарних формувань. Уже відомий розклад заходу.

Про це повідомив “Новинарні” представник оргкомітету “Маршу захисників України”, ветеран батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Ідеться про альтернативний марш, ідея якого виникла після відмови президента Володимира Зеленського проводити офіційний військовий парад у Києві на День Незалежності.

“Парад буде лише один, спільний, і в цьому – вся сила та, мовою нової влади, “фішка”, – зазначив Дикий.

За його словами, всі раніше висловлені ініціативи параду на День Незалежності, альтернативного до організованих владою заходів, об’єднано в один спільний оргкомітет.

“Ми всі різні – ЗСУ, добробати, Нацгвардія, “Азов” тощо, відмінні і досвід, і політичні погляди. Але у всіх є розуміння, що має бути один спільний марш”,

– наголошує Євген Дикий.

“Вперше розуміння того, що розколу допустити не можна, переважає над усіма конфліктами“, – зазначив ветеран “Айдару” Дикий, який зараз очолює Національний антарктичний центр.

“Айдарівець” Євген Дикий у 2014 році

За словами Євгена Дикого, учасники оргкомітету домовилися виносити у ЗМІ й соцмережі лише узгоджену позицію.

Розколоти рух на декілька цього разу не дамо, хоч би хто зовні над цим “працював”, – запевнив ветеран.

Він також розповів, хто зможе взяти участь у “Марші захисників України” і на яких умовах:

“Днями буде вивішено онлайн-анкету для бажаючих взяти участь. Особливих вимог щодо відбору не буде: заповнена анкета, погодження з правилами поведінки, згода на військовий тип однострою (разом з анкетою буде оголошено мінімальні вимоги до одягу) – і ти учасник”.

ОНОВЛЕНО: онлайн-анкета для участі в “Марші захисників України” вже доступна, її можна заповнити тут.

За словами Євгена Дикого, згідно з консолідованим рішенням оргкомітету, ухваленим одразу й “одноголосно”, на “Марші захисників” неприпустиме використання символіки політичних партій чи окремих політиків та будь-якої агітації як “за”, так і проти політичних партій та рухів.

“Тих, хто спробує принести на Марш політичну символіку, ми проситимемо або віддати її на час маршу на збереження, або покинути наші лави – так само, як буде з принесеним алкоголем”, – повідомив представник оргкомітету.

“Наш Марш – не за Порошенка і не проти Порошенка, не за Зеленського і не проти Зеленського. Він за те і про те, що значно важливіше за всіх порошенків та зеленських разом. Він – за незалежність нашої країни“, – підкреслив Дикий.

За його словами, головна мета “Маршу захисників” – нагадати “втомленому війною” суспільству, що Україна залишатиметься незалежною доти, доки цю незалежність є кому захищати, і що війна за незалежність та цілісність країни триватиме доти, доки ми або переможемо, або зникнемо з карти світу.

Особовий склад учасників “Маршу захисників” обіцяє бути дуже різним.

“У лавах нашого Маршу підуть хлопці, які в ніч штурму Майдану спалили коктейлями БТР внутрішніх військ, і офіцер, який горів у цьому БТР”,

– повідомив представник оргкомітету.

“Бо ми – українці, і останні п’ять років разом воюємо проти агресора з-за поребрика. І проти цього ворог нічого не може зробити”, – додав Дикий у своєму блозі.

Оргкомітет також затвердив попередній розклад “Маршу захисників України”, який відбудеться в Києві 24 серпня (у розкладі ще можливі зміни):

  • з 8:00 до 9:00 – збір учасників Маршу в парку імені Тараса Шевченка,
    в цей час буде формуватися багатотисячна колона на проїзній частині перед корпусом Київського національного університету імені Шевченка;
  • о 9:00 колона організованою ходою вирушить за маршрутом;
  • орієнтовно о 9:30 колона зупиниться перед Центральним універмагом (ЦУМом) на розі вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатик, щоб вирівняти стрій;
  • приблизно о 9:50 колона продовжить рух у напрямку Майдану Незалежності;
  • приблизно о 10:20 учасники Маршу дістануться Майдану і почнуть рівномірно займати його площу для проведення фінальної частини заходу;
  • орієнтовно о 10:50 всі займуть свої позиції та виконають Державний гімн України, проведуть групову фото- і відеосесію, патріотичні скандування;
  • близько 12:00 – завершення офіційної частини Маршу, після якої всі охочі підуть на Михайлівську площу до “Стіни Пам’яті”, де відбудеться панахида за полеглими в бою та концерт.

Згідно з правилами проведення масових заходів, оргкомітет “Маршу захисників України” повідомив про маршрут і графік проведення заходу Київську міську держадміністрацію.

Після заповнення анкети учасника Маршу всіх охочих взяти в ньому участь просять зателефонувати координатору у відповідній області.

Контакти координаторів “Маршу захисників України” у регіонах:

м. Київ – Андрій Медведько (099-451-61-64)
Івано-Франківська область – Юрій Качак (063-363-09-65)
Житомирська область – Вадим Сєдов (063-934-28-42)
Закарпатська область – Іван Удут (095-199-05-14)
Одеська область – Сергій Гуцалюк (097-921-40-22)
Тернопільська область – Ігор Войцехівський (067-354-20-37)
Запорізька область – Володимир Мінко (063-272-06-34)
Дніпровська область – Богдан Корженко (096-278-39-38)
Хмельницька область – Віктор Данилевський (096-065-55-12)
Сумська область – Олександр Ладика (066-458-94-74)
Харківська область – Павло Федоров (073-132-00-52)
Херсонська область – Олександр Бондаренко (066-997-75-38)
Київська область – Микола Гніушевич (068-053-38-98)
Львівська область – Марія Медюх (‬098-855-84-57)
Вінницька область – Віталій Верлан (096-713-39-90; 063-268-50-34)
Черкаська область – Володимир Болсуновський (067-518-99-19)
Миколаївська область – Роман Бойко (098-416-80-56; 063-981-15-10)
Луганська область – Олександр Войтко (066-299-11-84)
Донецька область – Володимир Бабич (066-777-89-27)
Чернігівська область – Сергій Богукалець (093-890-19-67)
Полтавська область – Олена Нікіфорова (050-304-39-78)
Родини загиблих у м. Чернівці – Оксана Зубжицька (050-537-30-42)
Родини загиблих у м. Києві – Ірина Міхнюк (063-733-74-98)
Капелани протестантів – Андрій Ковалев (097-024-72-22)
Капелани ПЦУ – Тарас Мельник (066-571-02-37)

Загальний телефон для довідок – 066-299-11-84, Олександр Войтко

Як інформувала “Новинарня“, 9 липня, президент Зеленський офіційно заявив, що військового параду на День Незалежності не буде. За його словами, в цьому році гроші, які могли бути виділені на проведення військового параду, перерахують українським військовим як премії.

У відповідь на це ветерани АТО заявили про альтернативний військовий парад замість скасованого президентом Зеленським.
Так, десантник Олександр Погребиський  запропонував командувачу Десантно-штурмових військ, герою України, генерал-лейтенанту Михайлу Забродському очолити зведену колону ветеранів та учасників параду попередніх років.
10 липня Михайло Забродський відповів згодою.

15 липня президент Зеленський підписав указ про відзначення Дня Незалежності – без військового параду.

Згодом в офісі президента повідомили, що на День Незалежності “замість традиційного параду в радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки на центральній вулиці столиці відбудеться “Хода гідності” за участю представників різних родів військ ЗСУ, медиків, вчителів, спортсменів тощо, а також самого президента Зеленського.
Станом на 5 серпня розкладу цього дійства ще не оприлюднено. Тож наразі невідомо, як розійдуться в часі та місці проведення офіційні та альтернативні заходи.

Читайте також:
Парад коштує небагато, премії учасникам у попередні роки й так платили, а честі – тепер не буде, – Бірюков

На сайті президента з’явилася петиція з вимогою провести військовий парад

За часів президента Порошенка військовий парад на Хрещатику проводився щороку.

Як інформувала “Новинарня“, у 2018 році США на трибуні параду представляв радник президента Трампа з нацбезпеки Джон Болтон, у 2017-му – міністр оборони Джеймс Меттіс.

Новацією параду 2018 року стала жіноча жіноча “коробка”, вітання “Слава Україні!” й нові зразки ракетно-артилерійської техніки для ЗСУ. Ветерани війни з Росією в одній колоній мали берети різного кольору – відповідно до приналежності до своїх родів військ.

У 2017 році по Хрещатику й Майдану Незалежності маршем пройшли близько 4,5 тисяч військовослужбовців – підрозділи різних видів та родів військ ЗСУ, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Нацполіції, зведена колона ветеранів АТО.

У 2016 році вулицею Хрещатик та Майданом крокували 4 тисячі воїнів, вони вперше були вбрані у форму нового зразка.

Читайте також:
Усе про парад-2018: нова зброя, атрибутика, месиджі. ФОТО, ВІДЕО

Усе про парад-2017: нові герої, берети, союзники, назви частин, промова Порошенка і “Хода нескорених”. ФОТО, ВІДЕО

Наш парад 2016 – це сигнал ворогу: “Товарищ москаль, на Україну шуток не скаль!” – Порошенко. ФОТО, ПОВНЕ ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна