“Це червона лінія”. Активісти вимагають від влади реакції на “судовий скандал” з ОАСК

 

Громадські активісти вимагають від керівництва держави і правоохоронних органів вжити негайні політичні й правові заходи для притягнення до відповідальності фігурантів “судового скандалу”, який викрив протиправну діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва, його голови Павла Вовка та омбудсвумен Людмили Денисової.

Відповідну заяву в понеділок, 29 липня, оприлюднив у “Фейсбуці” громадський діяч Роман Балан “Сініцин”.

Активісти вимагають підписати підозри суддям ОАСК, не допустити їхню втечу за кордон, звільнити з посади Денисову та перезапустити процес очищення судової системи.

Новинарня” публікує заяву з вимогами повністю:

Із моменту оприлюднення Управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури і НАБУ записів розмов голови Окружного адміністративного суду м. Києва пройшло вже два дні.

Третій день на підписі у заступника Генерального прокурора Сергія Кізя лежать проекти підозр голові ОАСК Павлу Вовку та іншим суддям.

Третій день Павло Вовк та інші фігуранти можуть перетнути кордон, втекти й уникнути відповідальності.

Третій день мовчать президент, генеральний прокурор, який переховується у відпустці, в.о. голови СБУ, директор ДБР, секретар РНБО, інші посадові особи, які мали б негайно реагувати на виявлені і задокументовані факти незаконного втручання в діяльність ВККС, ДБР, Державної судової адміністрації, уповноваженої ВР з прав людини й інші, які напряму несуть загрозу національній безпеці України.

Третій день мовчать представники всіх інших політичних сил, зокрема нібито нової опозиції – Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Святослав Вакарчук.

Третій день суспільство не розуміє: чи часом не задумала нова влада зробити вигляд, що цих записів не існує,

у будівлі на вул. Петра Болбочана, 8 справді розташований суд, а Павлу Вовку і його підопічним нічого не заважає продовжувати залишатись “суддями” і чинити своє “вовче правосуддя”?

Чи не задумали в офісі президента спустити все на гальмах, залишити підозри не підписаними, а зручний суд переорієнтувати під себе і використовувати для своїх цілей в подальшому? Тим більше, як ми чули на оприлюднених записах, є відповідна готовність самих суддів.

Якщо ви ще не зрозуміли, то це – момент істини. Перевірка на готовність влади до реальних, а не косметичних змін, або, навпаки, – до відкату назад, та перевірка суспільства на наявність червоних ліній (про які так любить говорити Вакарчук).

І можете повірити – ми не дозволимо ці лінії перетнути.

Оприлюднені НАБУ записи з кабінету голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка лише підтвердили ті факти, про які з 2015 року заявляли активісти, дотичні до проведення судової реформи.

Очищення судової системи не відбулося. Щоб протидіяти об’єктивному оцінюванню, деякі судді задіювали всі можливі корупційні зв’язки і вигадували спеціальні схеми. Громадська рада доброчесності як орган демократичного контролю за ходом судової реформи фактично була усунута від процесу оцінювання суддів і наштовхнулася на шалений опір з боку Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя.

Зараз, коли інформація громадськості підтверджена матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій, проведених слідчими НАБУ, СБУ і ГПУ, і саботаж судової реформи мало в кого викликає сумніви, настає час “Ч” для представників усіх гілок української влади: чи здатні вони на рішучі кроки задля покарання винних у зриві однієї з ключових реформ та чи готові перезапустити процес очищення судової системи?

Ми, представники громадянського суспільства, вимагаємо негайно:

Від Генерального прокурора України Юрія Луценка та його заступника Сергія Кізя:

  • в найкоротші терміни підписати подані на підпис 26.07.2019 р. проекти підозр голові Окружного адміністративного суду м. Києва Павлу Вовку, іншим суддям ОАСК та інших судів, залучених до розслідуваних злочинів, у втручанні в діяльність ВККС, винесенні завідомо незаконних судових рішень, втручанні в систему автоматичного розподілу справ і тощо;
  • оголосити підозри іншим фігурантам зазначених злочинів, зокрема уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денисовій, слідчим ДБР, задіяним в незаконних діях і тиску на членів ВККС, Денисову і тощо;
  • не допустити втечу голови ОАСК Павла Вовка й інших осіб, яким підготовлені підозри і переховування їх від слідства і правосуддя;
  • забезпечити належне розслідування фактів впливу Павла Вовка на інших суддів на ВККС, уповноважену ВР з прав людини, слідчих ДБР, ДСА;
  • зупинити проведення конкурсу на посаду ВККС, призначеного уповноваженою з прав людини Людмилою Денисовою на 30.07.2019 р.

Від Верховної Ради України:

  • звільнити Уповноважену з прав людини ВР України Людмилу Денісову, яка вже навіть після оприлюднення записів НАБУ продовжує реалізовувати схему усунення неугодних членів ВККС, погоджену з Павлом Вовком, тобто – вчиняти злочин.

Від уповноваженої з прав людини Людмили Денисової:

  • скасувати публічний конкурс з добору кандидата для призначення уповноваженим Верховної Ради України з прав людини членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначений на 30.07.2019 р.;
  • відкликати членів ВККС, призначених під тиском;
  • скасувати накази про звільнення членів ВККС, винесені під тиском;
  • подати у відставку.

Від президента Володимира Зеленського та офісу президента:

  • публічно викласти свою позицію з приводу оприлюднених записів розмов Павла Вовка, які доводять відсутність у цих суддів права називатись суддями, а великою мірою – відсутність правосуддя як такого, принаймні в цьому суді;
  • ініціювати розформування Окружного адміністративного суду м. Києва;
    гарантувати незалежне розслідування кримінальних проваджень щодо фактів саботажу судової реформи та корупційних схем довкола цього;
  • негайно ініціювати перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і забезпечити участь громадськості в ній.

Це – наша червона лінія. І ми не дозволимо її перетнути.

Ми оголошуємо відлік часу до виконання наших вимог. 

Кожен день невиконання цих вимог буде коштувати всім вище згаданим посадовцям, органам влади та політикам як мінімум суттєвих репутаційних втрат та електоральних рейтингів. Як показує досвід попередньої влади, невиконання очікувань громадськості дуже дорого коштує.

Час пішов.

Читайте також:
Судді Окружного адмінсуду Києва майже всі не прийшли на оцінювання ВККС

Як повідомляла “Новинарня“, 26 липня представники НАБУ та управління спецрозслідувань Генпрокуратури провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва і в Суворовському районному суді Одеси. Слідчі дії стосуються справи про організацію винесення завідомо неправосудних судових рішень і втручання у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що прокуратура підготувала проекти повідомлень про підозру керівникам і низці суддів Окружного адміністративного суду Києва. Генпрокурор їх наразі не підписав.

В Окружному адмінсуді назвали “тиском” дії правоохоронців.

Водночас НАБУ оприлюднило записи розмов суддів, що свідчать про їхню протиправну діяльність.

Генпрокурор Юрій Луценко в коментарі ЗМІ заявив, що перебуває  у відпустці і прийматиме рішення щодо підозр суддям ОАСК лише в середу, 31 липня.

Читайте також:
Окружний адмінсуд Києва як “комерційна структура”: підозри після обшуків

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна