Національний екзит-пол: коли стануть відомі результати парламентських виборів 2019

 

У день позачергових виборів до Верховної Ради – в неділю, 21 липня 2019 року – перші орієнтовні результати голосування за партійні списки назве проект “Національний екзит-пол 2019 – парламентські вибори”.

Про це “Новинарні” повдіомили в пресслужбі проекту.

Консорціум для опитування на виході з виборчих дільниць утворили Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

“Головна мета проекту — забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборів”, – зазначили організатори.

Реалізація проекту проходитиме під контролем Наглядової Ради, до якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські журналісти та експерти.

Оприлюднення результатів “Національного екзит-полу 2019” відбудеться 21 липня в інформаційній агенції “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16 ) за таким планом:

  • 14:00 – прес-конференція, присвячена поточному звітуванню про перебіг процесу опитування респондентів на виході з виборчих дільниць, ймовірним проблемам та складнощам, що можуть виникнути в інтерв’юерів під час збору даних;
  • 19:45 – прес-конференція, на якій оприлюднять перші результати опитування (станом на 18:00);
  • 22:00 – прес-конференція, на якій оприлюднять оновлені дані станом на кінець голосування (на 20:00).

Польовий етап дослідження здійснюватимуть дві провідні українські соціологічні компанії – Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова.

Кількість охоплених виборчих дільниць – 300 (по 150 для кожної соціологічної компанії).

Обсяг вибірки – близько 13 000 респондентів (залежно від явки виборців).

Кількість опитаних на кожній дільниці – приблизно 43 респонденти в середньому.

На кожній виборчій дільниці працюватиме 2-3 особи. Усього буде задіяно близько 800 інтерв’юерів, які пройшли спеціальне навчання. Інтерв’юери матимуть спеціальні бейджі із символікою Національного екзит-полу.

“Статистична похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищуватиме 1,3%, але є ще похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускаємо, що похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5–1% для інших партій“, – зазначили в пресцентрі “НЕП-2019”.

Застосовується методика “таємного голосування”, оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу.
Суть методики полягає в тому, що під час проведення анонімного опитування замість прямого запитання “Скажіть, за кого Ви проголосували?”, респондент сам заповнює паперову анкету, яка починається із цього запитання, і вкидає її в скриньку з логотипом Національного екзит-полу.
Крім цього, анкета міститиме запитання про стать, вікову групу, освіту, а також час ухвалення рішення, за кого голосувати. При цьому респондента проситимуть заповнити демографічні питання, але зазначать, що це не обов’язково.

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій).

Вибірка буде репрезентативною для України в цілому й для її чотирьох регіонів (Захід, Центр, Схід, Південь).

Вибірка буде двоетапна. На першому етапі у кожній області обирається кількість дільниць  відповідно до відсотку виборців у цій області. Самі дільниці обирають випадковим чином. На другому етапі проводиться опитування виборців на виході з виборчих дільниць з певним кроком відбору.

Результати декілька разів на день передаватимуть у центральний офіс соціологічних компаній.

Результати опитування будуть представлені в загальнонаціональному масштабі та в розрізі чотирьох регіонів:

  • Західний регіон – Закарпатська, Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області;
  • Центральний регіон – Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Київська області та місто Київ;
  • Південний регіон – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Дніпропетровська області;
  • Східний регіон – Харківська область, Донецька і Луганська області (підконтрольні українській владі).

Національний екзит-пол під час парламентських виборів-2019 здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду “Відродження”, посольства Канади в Україні.

За оприлюдненням результатів “Національного екзит-полу 2019” можна буде стежити на його сайті.

Нагадаємо, Національний екзит-пол працював в обох турах президентських виборів і досить точно “вгадав” їхні результати.

Читайте також:
“Don’t cry”. Зеленський відреагував на результати екзит-полу

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна