Роковини трагедії MH17: у Відні під штаб-квартиру ОБСЄ принесли двометровий паперовий літачок

 

Українці, що живуть у Відні, 17 липня у роковини трагедії MH17 пікетували штаб-квартиру ОБСЄ, де відбувалося засідання Форуму з безпекового співробітництва.

Усі учасники засідання і сотні туристів побачили акцію, мали змогу поспілкуватися з його учасниками, передає “Радіо Свобода”.

Понад 20 активістів роздавали буклети з інформацією про трагедію, про висновки міжнародної слідчої комісії щодо відповідальності Росії за трагедію.

Учасники акції вийшли з прапорами країн, чиї громадяни загинули у збитому літаку.

Центром пікету став символ збитого літака – 2-метровий літачок на асфальті – інсталяція австрійського архітектора українського походження Ростислава Бортника.

Акція була офіційно зареєстрована і тривала 1,5 години вранці 17 липня.

«Нашою метою було нагадати європейцям, що війна, яку вже п’ять років веде Росія в Україні – реальна, що вона забирає життя людей із різних країн, в тому числі й громадян ЄС, і що жодні бізнес-інтереси певних європейських корпорацій і приватні інтереси певних політиків не можуть виправдовувати агресора», – сказав Ростислав Футало.

Як інформувала “Новинарня“, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс MH17 Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік від Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Міжнародне розслідування під егідою Нідерландів доводить, що літак збито з контрольованої сепаратистами території ракетним комплексом “Бук”, який прибув із Росії.

Особу одного з російських фігурантів прослуховувань, опублікованих JIT, вдалося встановити – це російський військовий Сергій Дубинський “Хмурий”.

5 червня 2017 року волонтерська команда розслідувачів Bellingcat заявила, що їм вдалося виявити “відсутню ланку” для ідентифікації російського “Бука”, який збив малайзійський “Боїнг”. Вони знайшли в соцмережах фотографію, на якій видно маркування ЗРК “Бук” №332, знятого до його транспортування в колоні до України в червні 2014 року.

Розслідувачі стверджують, що “Бук” був приписаний до 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ з Курська. Експертам вдалося з’ясувати маршрут та визначити коло інших осіб, які могли бути причетні до транспортування ЗРК по російській території.

Також Bellingcat визначив особи сімох військових водіїв РФ, які тоді транспортували “Буки” з Курської області на Донбас.

24 травня 2018 року представники Міжнародної слідчої групи (JIT) на прес-конференції в Гаазі повідомили про результати розслідування. Вони дійшли висновку, що ЗРК “Бук”, який збив “Боїнг”, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді міноборони Росії. Згодом у мережі з’явилося відео цього розслідування.

Провідні держави світу, а також міжнародні структури закликають Росію взяти на себе відповідальність за катастрофу.

Читайте також:
Катастрофа МН17: у Нідерландах вшановують загиблих. ВІДЕО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна