Заключне слово Марківа в італійському суді: “Я − солдат і патріот”

 

Сьогодні, 12 липня, суд в італійському місті Павія має винести вирок у справі бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі під Слов’янськом 2014 року.

У заключному слові українець сказав, що вірить у правосуддя, повідомляє у “Фейсбуці” присутній на суді голова Християнського товариства українців в Італії  Олесь Городецький.

“Не заглиблюючись у справу, про яку вже достатньо говорили мої адвокати, хочу сказати: я солдат, я патріот своєї країни.  Вірю в правосуддя і дякую вам за вашу працю”, – наголосив Марків.

Після цього суд пішов у нарадчу кімнату. Оголошення рішення почнеться о 14:00 за місцевим часом (15:00 за Києвом).

На засідання суду до Павії приїхало багато представників української діаспори в Італії, які підтримують Марківа у вишиванках та з українською атрибутикою.

Українці в Павії, Італія. Фото: ФБ Oles Horodetskyy

Судові дебати у справі Марківа завершилися 5 липня. Обвинувачення вимагає засудити нацгвардійця до 17 років ув’язнення.

Рішення у справі мають винести присяжні.

Читайте також:
Волонтери закликають поширювати фото нацгвардійця Марківа, якому 12 липня можуть винести вирок в Італії

Як повідомляла “Новинарня“, 30 червня 2017 року поліція Італії заарештувала в аеропорту Болоньї 28-річного громадянина України Віталія Марківа за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі 2014 року біля Слов’янська на Донеччині.

Старший сержант Марків є заступником командира взводу в батальйоні Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.

За даними ЗМІ, Марків має також громадянство Італії, в цій країні постійно живе його мати. Туди він полетів у відпустку.

30-річний Андреа Роккеллі був учасником групи фоторепортерів Cesuralab.
Він загинув 24 травня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу в селі Андріївка під Слов’янськом Донецької області разом із напарником-перекладачем, російським правозахисником Андрієм Мироновим.

Обставини події на боці бойовиків “ДНР” описував фотожурналіст Вільям Роглон з агентства Wostok Press, який теж перебував на місці обстрілу.

Офіційна довідка Національної гвардії України підтверджує, що підрозділи оперативного призначення НГУ в період з 20.03 до 04.08.2014 року комплектувалися виключно стрілецькою зброєю: автоматами і кулеметами, а артилерійського озброєння, в тому числі мінометів, в них не було, зокрема і в районі Слов’янська та гори Карачун. Цей факт виключає можливість того, що Марків міг фізично вбити Роккеллі.

Генпрокуратура України звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази вини Марківа або негайного звільнити його.

Про те, що Україна готова надати італійському суду всі документи у справі Марківа, заявив також міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У серпні 2017 року нардепа Андрія Антонищака – координатора батальйону Кульчицького – допитували в Італії в справі Марківа.

17 травня 2019 року глава МВС Арсен Аваков зустрівся з Марківим. Він та командувач Нацгвардії Микола Балан дали в суді Павії свідчення на захист Віталія.

Читайте також:
ЗМІ дізналися, хто заклав нацгвардійця Марківа в Італії

Італійське звинувачення нацгвардійця Марківа базується
на відео француза Роглона. Батько вбитого Рокеллі дав пояснення

Справа нацгвардійця Марківа: адвокат виступав 6 годин,
суд може винести рішення 12 липня

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна