Нові рейтинги: до ВР так само проходять п’ять партій

 

Якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, то до парламенту пройшли б партії “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” і “Голос”.

Про це свідчать результати ролінгового дослідження, проведеного Центром “Соціальний моніторинг” і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка, повідомляє “Інтерфакс-Україна” 1 липня.

Президентську партію “Слуга народу” готові підтримати 43,2% респондентів серед тих, хто визначився і голосуватиме, “Опозиційну платформу – За життя” – 12%, ВО “Батьківщина” – 9,4%, “Голос” – 8,3%, “Європейську солідарність” – 8,2% опитаних.

Зазначається, що з урахуванням похибки вибірки певні шанси подолати прохідний бар’єр у 5% мають партія “Сила і честь” з підтримкою 4,1% голосів і “Громадянська позиція”, в якої 3,9% рейтингу.

“Опозиційний блок – Партію миру і розвитку” готові підтримати 2,2% тих, хто визначився і має намір голосувати, Радикальну партію Олега Ляшка – 2,1%, ВО “Свобода” – 1,8%, “Українську стратегію Гройсмана” – 1,6% і “Об’єднання Самопоміч” – 1,2%.

Решта партій набирають менше 1% голосів респондентів.

Точно мають намір голосувати 46% опитаних, ще 37,7% – скоріше мають намір голосувати.

Ролінговое дослідження передбачає проведення установчого опитування і періодичних (похвилевих) оновлень бази даних опитування шляхом заміни частини анкет на більш нові.
Хвиля ролінгу – часовий проміжок збору нових даних для оновлення бази. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі ролінгу є зменшеною копією загальної вибірки.
Під час установчого опитування 15-19 травня було опитано 2121 респондентів віком від 18 років з 24 областей та Києва. Помилка вибірки 1,2-2,2%.
Під час першої хвилі ролінгу 20-23 травня було замінено 250 анкет. Під час другої хвилі 24-31 травня – замінено 250 анкет. Під час третьої хвилі 1-7 червня – ще 1000 анкет. Під час четвертої і п’ятої хвиль 8-14 та 15-21 червня – також по 1000 анкет.
Дане опитування було вже шостою хвилею, кількість анкет склала 1000.

Вибори до Верховної ради повинні відбутися 21 липня.

Читайте також:
ЦВК провела жеребкування: ПОРЯДОК ПАРТІЙ У БЮЛЕТЕНІ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.